Проекти та інновації

Презентація на $360 млрд. Чим можемо “звабити” американський бізнес?

8 вересня 2021, 10:43Новини718

Этот материал также доступен на русском

Уряд потребує $364 млрд для розвитку країни. З них $178 млрд — це міжнародна допомога

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент Володимир Зеленський під час візиту до США зустрівся із представниками американського бізнесу та представив їм план трансформації України. За даними презентації уряд потребує $364 млрд для розвитку країни. З них $178 млрд — це міжнародна допомога

План трансформації представляє собою список галузей та проєктів з їхньою фінансової оцінкою. Дехто вважає такий формат інвестиційним проривом, а дехто – не більше аніж політичним ходом Президента.

Що ж було в цій презентації?

Документ розділений на галузі. У кожній галузі прописані об’єкти, термін їх реалізації і суми необхідних інвестицій.

Зелена трансформація

Необхідні інвестиції: $153,5 млрд, з них міжнародна допомога — $58,1 млрд

Найбільше інвестицій — $120 млрд вимагає кліматичний фонд для виконання цілей Національного певного вкладу: декарбонізація економіки, скорочення викидів парникових газів і позбавлення від вугільної генерації.

Україна також хоче побудувати теплові електростанції на біопаливі — $12 млрд, поліпшити теплоізоляцію будинків — $13 млрд, налагодити виробництво зеленого водню — $1 млрд. Презентація пропонує проєкти зі зберігання вугілля, будівництва заводів з переробки сміття та облік лісів.

Енергетична безпека

Необхідні інвестиції: $75 млрд, з них міжнародна допомога — $52,5 млрд

В енергетиці уряд хоче провести декарбонізацію — вивести з експлуатації застарілі теплові електростанції на вугіллі, побудувати гідро, атомні і вітрові електростанції. На це необхідно $25 млрд. На розширення співпраці ENTSO-E і інтеграцію в енергосистему Європи Україні потрібно $11,7 млрд.

На поліпшення існуючої нафтогазової галузі хочуть витратити $28,8 млрд, а на атомну енергетику — $9,6 млрд.

Безпека

Необхідні інвестиції: $40,25 млрд, з них міжнародна допомога — $36,3 млрд

Це третя за обсягом стаття запропонованих витрат у презентації Зеленського. На ці гроші планують розвивати флот, сухопутні війська, повітряний та кіберпростір. $14 млрд потрібно на придбання бойових літаків і вертольотів, зенітно-ракетні комплекси, протиракетні і протиповітряні системи, безпілотники. На $4,7 млрд уряд хоче побудувати бази військово-морського флоту, збільшити кількість військових кораблів.

На військову медицину Зеленський пропонує витратити $500 млн. Ще $200 млн хочуть інвестувати в проєкт «Обличчям до життя» — побудувати всеукраїнську систему діагностики психічного здоров’я ветеранів, правоохоронців та інших громадян України з посттравматичним синдромом.

Інфраструктура

Необхідні інвестиції: $11,08 млрд, з них міжнародна допомога — $9,3 млрд

По $5 млрд потрібно на будівництво Київської окружної дороги і 1000 км високошвидкісної залізниці. Ще $630 млн — на модернізацію портів Чорного і Азовського морів.

За $150 млн хочуть модернізувати 75 локомотивів і поставити в Україну 205 локомотивів General Electric серії Evolution.

Цифровий хаб

Необхідні інвестиції — $8,12 млрд, з них міжнародна допомога — $8,02 млрд

$5 млрд Зеленському потрібно, щоб створити платформу для розвитку мережі венчурних і private equity фондів з фокусом на IT-сферу. Розгортання мереж 5G, за версією офісу президента, обійдеться в $1,7 млрд.

Від $20 млн до $1 млрд піде на будівництво дата-центрів із хмарними сервісами від Amazon (AWS), Microsoft (Azure) і Alphabet (Google Cloud); $20 млн — на проєкт «Дія City».

Технологічний розвиток

Необхідні інвестиції: $6,9 млрд, з них міжнародна допомога — $6,9 млрд

Під цим формулюванням офіс президента в тому числі зібрав проєкти в космічній сфері. $290 млн потрібно на проект створення двигуна Guardian 250 (GU250). Цей двигун може замінити російський аналог, який сьогодні використовують виробники ракет у США.

$60 млн потрібно на підготовку українського космонавта в космос і $48 млн на створення апарату Hopper для польоту і висадки на Місяць. Сюди ж включили розробку малого космічного буксира «Човен». Якщо Офіс президента залучить $13 млн, то за три роки місцеві компанії побудують буксир, який зможе доставляти вантажі на навколомісячну орбіту.

Крім космосу Україна хоче розвивати виробництво титанової продукції. У Зеленського вважають, що за $380 млн можна створити повний цикл виробництва титанової продукції: від пошуку, видобутку, переробки і виробництва кінцевої продукції.

$370 млн хочуть привернути для спільного з американцями виробництва озброєння.

Сільське господарство

Необхідні інвестиції: $5,1 млрд, з них міжнародна допомога — $3,55 млрд

Про аграрну галузь теж не забули, хоча інвестиції скромніше, ніж в інших галузях. За $4 млрд хочуть побудувати і реконструювати зрошувальні системи, щоб боротися із наслідками зміни клімату, посухою і виснаженням землі.

На $1,1 млрд команда Зеленського пропонує створити фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві — для фермерів, малих і середніх агрокомпаній.

Людський капітал

Необхідні інвестиції: $4,1 млрд, з них міжнародна допомога — $3,6 млрд

$3 млрд потрібно на оновлення лікарень; ще $1 млрд на створення санаторіїв.

Зеленський також попросив $100 млн на будівництво президентського інноваційного університету з такими спеціальностями: кібербезпека і штучний інтелект, інформаційні, нано, аерокосмічні, енергетичні та біотехнології, а також науки про здоров’я, глобалізацію і міжнародні комунікації.

Що буде далі – покаже час, головне, щоб це був дійсно план трансформації, а не просто комбінація різних проєктів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро