Зверніть увагу

Правила в‘їзду в Україну на авто з іноземною реєстрацією у 2024 році: транзит, особисте користування, розмитнення

1 березня 2024, 15:35Новини1438

Этот материал также доступен на русском

Громадяни інших країн можуть ввозити на територію України авто з іноземною реєстрацією виключно для особистого користування

  • Посилання скопійованоlink copied

Громадяни інших країн та українці мають право на в’їзд в Україну на авто з іноземною реєстрацією. Однак, правила перетину кордону та користування таким транспортним засобом для них відрізняються. При цьому за порушення правил експлуатації автівок з іноземними номерами передбачені штрафи, а тому важливо враховувати усі обмеження, щоб уникнути зайвих неприємностей.

Які загальні правила та особливості користування авто на іноземних номерах в Україні та скільки такі ТЗ можуть знаходитися в країні без необхідності розмитнення – розповідаємо далі у матеріалі.

Транзитний проїзд на авто з іноземною реєстрацією через Україну

Відповідно до Митного кодексу України, строк транзитних перевезень для автомобільного транспорту резидентами (тобто українцями та іноземцями, які мають посвідку на проживання в Україні) становить 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб).

Тобто, громадяни-резиденти можуть перетнути кордон на транспортному засобі на іноземній реєстрації та використовувати його для особистих цілей на території України в режимі транзиту.

Водночас якщо така автівка буде перебувати в Україні більше зазначеного терміну і була ввезена резидентом для особистого користування, – необхідно скористатись режимом імпорту або тимчасового ввезення.

Правила в’їзду в Україну на авто з іноземними номерами для іноземців

Громадяни інших країн можуть ввозити на територію України авто з іноземною реєстрацією виключно для особистого користування. При цьому за ввезення такого авто не передбачено митних платежів.

Однак, є обмеження на термін експлуатації авто з іноземними номерами в Україні. Так, автівки без української реєстрації можуть перебувати на території країни впродовж одного року. При цьому, якщо авто буде перебувати в Україні довше, ніж два місяці – необхідно отримати тимчасову реєстрацію у сервісному центрі МВС. Після закінчення річного терміну авто на іноземних номерах має виїхати з території України.

Правила в’їзду на авто з іноземними номерами для резидентів України

Українці мають право ввозити автомобіль на іноземних номерах для власного користування після письмового декларування та сплати митних платежів. Такі ж правила діють і на іноземних громадян, що мають посвідку на проживання в Україні.

Для громадян України, які перебувають на постійному консульському обліку за кордоном і постійно проживають там діють інші правила. При в’їзді в Україну їм необхідно письмово задекларувати автомобіль, але без сплати митних платежів. При цьому термін перебування такої автівки на території України не має перевищувати 60 днів протягом одного календарного року (безперервно або з перервами).

При цьому у всіх вищеперелічених випадках, передбачена необхідність звернення до сервісного центру МВС для отримання тимчасової реєстрації, якщо автомобіль на іноземних номерах ввозиться резидентом України строком більше, ніж на 30 діб. При цьому українцям, які перебувають на постійному консульському обліку за кордоном, необхідно надати документи, які підтверджують право власності громадянина на авто та документи реєстрації на території відповідної країни.

Особливості тимчасового ввезення авто з іноземними номерами в Україну для резидентів

Відповідно до МК України скористатись режимом тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування можуть громадяни-резиденти на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення. Однак передбачено оплату усіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Якщо особа перетинає кордон на транспортному засобі, що належить підприємству-нерезиденту у зв’язку з виконанням своїх посадових обов’язків, така особа також може скористатись режимом тимчасового ввезення авто. Ввезення таких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб. Однак даний термін може бути подовжено митними органами за наявністю певних, документально підтверджених обставин, але не більш ніж 60 діб.

Митне оформлення та реєстрація авто на іноземних номерах в Україні

Відповідно до Митного кодексу України, товари за товарними позиціями 8701-8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

Які документи потрібні для в’їзду на авто з іноземними номерами?

Для того, щоб в’їхати в Україну на авто з іноземною реєстрацією потрібні наступні документи:

– закордонний паспорт та страховий поліс (для іноземців)

– паспорт громадянина України/посвідка на проживання (для резидентів країни);

– водійське посвідчення;

– свідоцтво реєстрації на автомобіль із дійсним страхуванням;

– міжнародна карта автомобільного страхування “Зелена карта”.

Яка відповідальність за порушення правил ввезення авто на іноземних номерах

МК України передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також відповідальність передбачено за перевищення строку транзитних перевезень транспортних засобів особистого користування. Перевищення строку не більше ніж на одну добу тягне за собою попередження або накладання штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, більше ніж на 10 діб – накладання штрафу в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму