Позиція ВС щодо відшкодування кредиторам банку шкоди за рахунок керівників банку

27 травня 2021, 11:15Новини182

Этот материал также доступен на русском

Ліквідація банку не є перешкодою для розгляду судом вимог ФГВФО до колишніх керівників банку, адже закон передбачив розподіл банківських коштів між кредиторами самим Фондом.

  • Посилання скопійованоlink copied

Велика Палата Верховного Суду розглянула справу № 910/11027/18 (провадження № 12-185гс19) за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб як ліквідатора Акціонерного банку «Укоопспілка» до колишніх керівників цього банку про відшкодування ними шкоди, завданої вкладникам, – повідомляє прес-служба ВС.

Повністю задовольняючи позов Фонду і стягуючи з колишніх керівників банку «Укоопспілка» солідарно майже 77 млн грн, Велика Палата врахувала їхній обов’язок діяти якнайкраще в інтересах банку, тобто всіх його акціонерів та клієнтів.

У цій справі також мало значення, що ліквідація банку не є перешкодою для розгляду судом вимог Фонду до колишніх керівників банку, адже Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» передбачив можливість розподілу належних банку коштів між кредиторами самим Фондом відповідно до визначеної законом черговості.

Детальніше із судовим рішенням Верховного Суду в цій справі можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду