Підписано Любляно-Гаазьку Конвенцію: що вона передбачає?

15 лютого 2024, 10:43Новини288

Этот материал также доступен на русском

Конвенція спрямована на сприяння та зміцнення міждержавної співпраці, виходячи з обов’язку держав розслідувати та притягувати до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра взяла участь у церемонії підписання Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини

Розпорядженням Президента України від 08.01.2024 № 1/2024-рп заступника Міністра юстиції України Ірину Мудру уповноважено на підписання Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини, яке відбудеться 14 лютого 2024 року в Палаці миру, в м.Гаага, Нідерланди.

Розробка зазначеної Конвенції була започаткована за ініціативи Аргентини, Бельгії, Монголії, Нідерландів, Сенегалу та Словенії. Участь у розробці Конвенції взяли більш як 80 держав світу, у тому числі Україна, в особі представників Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ та Офісу Генерального прокурора.

Текст Конвенції було прийнято 26 травня 2023 року під час завершального пленарного засідання Дипломатичної конференції щодо підготовки та прийняття Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягнені до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини.

Любляно – Гаазька Конвенція спрямована на сприяння та зміцнення міждержавної співпраці, виходячи з універсального обов’язку держав розслідувати та притягувати до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, не залишаючи їх безкарними.

Надзвичайна актуальність цієї Конвенції для України обумовлюється необхідністю доповнити та підсилити національні дії з розслідування та притягнення до відповідальності за вчинення міжнародних злочинів, кількість яких зростає щоденно.

Приєднання України та інших держав – розробниць до Конвенції дасть змогу забезпечити ефективне співробітництво компетентних органів України під час здійснення кримінальних проваджень з розслідування геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів, скоєних на території нашої держави під час російської війни проти України. Крім того, положення документу передбачають отримання міжнародної правової допомоги і здійснення екстрадиції воєнних злочинців з держав Європейського континенту, Азії, Африки і Південної та Північної Америки.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами