Передача заяв фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юрособам: що потрібно знати

7 липня 2022, 14:28Новини864

Этот материал также доступен на русском

Передача заяви та видача свідоцтва про передачу заяви є самостійними нотаріальними діями та реєструються в реєстрі нотаріальних дій під окремими номерами.

  • Посилання скопійованоlink copied

У статті 34 Закону «Про нотаріат» наведено перелік нотаріальних дій, що вчиняються нотаріусами, серед яких передбачена така дія, як передача заяв фізичних і юридичних осіб іншим фізичним і юридичним особам, зазначає Юрліга.

Так, фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) зазначили, що передача заяв фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам – це досить поширена нотаріальна дія. Необхідність її вчинення виникає в багатьох випадках, коли фізична чи юридична особа мають намір довести до відома іншої фізичної чи юридичної особи певне повідомлення, яке має важливе правове значення.

Вчинення цієї нотаріальної дії повинно здійснюватися з дотриманням загальних правил вчинення нотаріальних дій відповідно до глави 4 Закону «Про нотаріат», розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 22.02.2012 № 296/5 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 1.1 глави 20 розділу ІІ Порядку нотаріус передає заяви фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам на підставі усного звернення заінтересованих осіб.

Нотаріус, приймаючи заяву, зобов’язаний перевірити законність передачі такої заяви та її правомірність. Вона не повинна суперечити законам України та містити відомості, що принижують честь і гідність людини.

Заяви подаються нотаріусу належним чином оформлені й не менше ніж у двох примірниках, один з яких пересилається поштою зі зворотним повідомленням або особисто передається адресатам під розписку. Заяви можуть передаватися також з використанням технічних засобів.

При передачі заяви поштою відповідно до пункту 3.1 глави 20 розділу ІІ Порядку один примірник заяви пересилається із супровідним листом поштою зі зворотнім повідомленням про отримання заяви адресатом. При врученні заяви особисто адресату останній повинен зазначити на примірнику заяви, який залишається у справі нотаріуса, про її отримання, вказавши дату та час, повне найменування адресата (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи). Розписка повинна бути скріплена підписом одержувача.

Водночас при передачі заяви технічними засобами (із застосуванням факсу, комп’ютерних мереж тощо) нотаріус робить відмітку на примірнику, що залишається у його справах, із зазначенням часу, способу передачі та реквізитів адресата. У даному випадку другий примірник заяви повертається особі, що її подала.

Відповідно до пункту 3.4 глави 20 розділу ІІ Порядку витрати, пов’язані з поштовою пересилкою заяви чи з використанням інших технічних засобів, оплачуються заявником.

Пункт 4 глави 20 розділу ІІ Порядку передбачає, що на прохання особи, що подала заяву, нотаріус видає їй свідоцтво про передачу заяви. У свідоцтві викладається зміст одержаної на заяву відповіді або зазначається, що відповідь у встановлений у заяві строк не надійшла.

Передача заяви та видача свідоцтва про передачу заяви є самостійними нотаріальними діями та реєструються в реєстрі нотаріальних дій під окремими номерами.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису