PayPal в Україні: як відкрити рахунок, яка комісія та переваги використання

4 квітня 2022, 16:22Новини2091

Этот материал также доступен на русском

Переказати допомогу з-за кордону можна буде в кілька кліків без банківських рахунків та формальностей

  • Посилання скопійованоlink copied

Ще 17 березня 2022 року міжнародна платіжна система PayPal повідомила про повноцінний запуск в Україні. Втім наразі система запрацювала повноцінно лише для фізичних осіб, бо для бізнес-структур ці опції поки що закриті. Для фізичних осіб усе, що потрібно для переказу – адреса електронної пошти або номер телефону. Процес оплати PayPal аналогічний до оплати безпосередньо з карти, тільки вводити її дані щоразу не доведеться. До того ж, як переконують у PayPal, бонуси компанії-емітента накопичуються, як і раніше.

До березня 2022 року жителі України могли використовувати PayPal тільки в такому порядку: вводити кошти на рахунок можна, а виводити чи знімати не можна, це так звана система Send only, яка працює загалом у 96 країнах. Тобто свій електронний гаманець у системі можна було поповнити і купити щось за його допомогою, а от отримати гроші на нього переказом з іншого гаманця чи переказати з нього кошти на рахунок у банках – ні.

Зрештою, війна підштовхнула компанію до розгортання повноцінної роботи з українськими споживачами.

Електронна платіжна система PayPal заявила, що готова розширити перелік доступних в Україні послуг:

  • Можна виводити гроші зі свого гаманця на прив’язані картки Visa та Mastercard, але вивести гроші на карти Mastercard від Альфа-банку, контрольованого державою Укргазбанку та Universal Bank, у тому числі у monobank, не вийде. Йдеться про можливість здійснювати Р2Р-перекази (між фізичними особами, у доларах США, євро, канадських доларах і британських фунтах) і надалі виводити кошти на картки Visa або Mastercard, емітовані українськими банками.
  • Можна робити покупки в інтернеті.
  • Перераховувати кошти.

Про відкриття рахунку PayPal в Україні

1. Відкриття рахунку

Зайдіть на офіційний сайт PayPal та у правому верхньому кутку натисніть “Відкрити рахунок”. Виберіть бажаний тип рахунку “Особистий рахунок”. Ви побачите форму, де потрібно вказати країну проживання, ПІБ та адресу електронної пошти. Також вам необхідно буде придумати та ввести логін та пароль до свого нового облікового запису.

2. Завершення реєстрації

Після заповнення попередньої, перед вам з’явиться ще одна форма для реєстрації, де потрібно буде ввести інформацію про громадянство, адресу проживання, індекс, дату народження та номер телефону. Також вам буде запропоновано Угоду з користувачем та Заяву про конфіденційність, які потрібно буде прочитати та підтвердити, як і своє повноліття.

3. Тестування

Коли ви виконаєте всі попередні кроки, сервіс привітає вас із успішним відкриттям рахунку та запропонує спробувати свої можливості, наприклад, зробити переказ або оплатити покупку в інтернет-магазині. Далі необхідно буде ввести номер своєї картки, термін її дії та CVV. Це буде остання дія, після якої вам відкриється Особистий кабінет у розділі “Огляд”, де можна буде додати ще одну картку, а також підтвердити номер телефону та адресу пошти.

Яка комісія у PayPal?

Стандартні комісії PayPal різняться залежно від країни та типу транзакції. Зокрема, в PayPal у разі міждержавних переказів залежно від країни комісія може бути від 0,4% до 1,5%. Наприклад, для США плата за особистий переказ всередині системи може коливатися від 0% до 2,9% плюс фіксована комісія, що залежить від валюти платежу.

Для українців діють пільгові умови. Комісії PayPal скасовані до 30 червня, проте є кілька нюансів. Банки-емітенти карток можуть стягувати комісії за переказ та конвертацію валют за власними правилами. А з огляду на війну в Україні PayPal залишив за собою право переглянути рішення про нульові комісії в будь-який час.

Чи можуть українські підприємці скористатися PayPal?

Про запуск бізнес-аккаунтів PayPal для малого та середнього бізнесу в Україні наразі не йдеться.

Замість висновку

Запуск PayPal в Україні у березні 2022 року – ще один важливий крок до інтеграції нашої держави в світовий безбар’єрний фінансовий простір. PayPal, в якості посередника між продавцем і покупцем, який забезпечує надійність оплати платіжними картками Visa, Mastercard та American Express, надає послуги будь-якій людині в світі, у якої є банківська картка, через інтернет або відповідний додаток у смартфоні. На практиці це означає, що переказати допомогу з-за кордону можна буде в кілька кліків без банківських рахунків та формальностей. А українці зможуть у декілька кліків перевести ці кошти з рахунку PayPal на картку свого банку. Наразі це також переказ грошей для отримання допомоги, що особливо важливо під час війни.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону