Огляд ЗМІ

Німеччина відправить Україні «супердрони» із безшумним запуском

14 серпня 2023, 09:15Новини266

Этот материал также доступен на русском

Дрони можуть виконувати розвідувальні та ударні завдання, повідомляє Bild

  • Посилання скопійованоlink copied

Німеччина має намір передати ЗСУ новітні безпілотні літальні апарати Luna NG з можливістю безшумного запуску на будь-якій території.

Дрони можуть виконувати розвідувальні та ударні завдання, повідомляє Bild.

Luna NG (New Generation, «Нове Покоління») є новою розробкою компанії Rheinmetall, що перевершує попередню модель за всіма ключовими параметрами. Ці безпілотники мають здатність не тільки виконувати розвідку, а й створювати мережі LTE, а також перехоплювати зв’язок та генерувати перешкоди.

Дрон-система включає наземну станцію управління, кілька безпілотних апаратів, стартову катапульту і військові вантажівки. Саме катапульта дозволяє безшумно запускати Luna NG на будь-якій місцевості.

Безпілотники важать 40 кг і можуть перебувати у повітрі до 8 годин, долаючи відстань у 100 км та піднімаючись на висоту до 5 км. Система управління настільки автоматизована, що для її освоєння не потрібно попередній досвід управління безпілотниками.

Вартість контракту не називається. У 2019 році дев’ять таких систем збирався купити Берлін за 130 млн євро. Планувалося, що перші пристрої будуть розгорнуті в німецькій армії того ж року. Бундесвер також планує отримати ударну версію безпілотників. Проте спочатку уряд Німеччини має ухвалити правила застосування озброєних безпілотних літальних апаратів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога