Необгрунтоване та не відповідає умовам військового часу: Герман Галущенко прокоментував рішення НКРЕКП про підняття тарифу на водопостачання та водовідведення для населення

3 липня 2023, 10:12Новини357

Этот материал также доступен на русском

НКРЕКП не обговорювало це чутливе для суспільства рішення з Міненерго та іншими представниками Уряду

  • Посилання скопійованоlink copied

«Рішення НКРЕКП про підняття тарифу на водопостачання для населення є необгрунтованим та не відповідає умовам військового часу», – заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко, коментуючи відповідне рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Міністр підкреслив, що НКРЕКП не обговорювало це чутливе для суспільства рішення з Міненерго та іншими представниками Уряду.

Герман Галущенко відмітив, що це далеко не перше рішення, яке ухвалюється комісією без належного обговорення. Як приклад, Міністр навів рішення НКРЕКП щодо перегляду граничних цін (прайс-кепів) на ринку електроенергії. Пропозиція про новий рівень прайс-кепів, що була озвучена з голосу одним із членів комісії та потім ухвалена, принципово відрізняється від попередньої пропозиції, яка була предметом публічного обговорення із залученням ключових енергокомпаній країни.

Очільник Міненерго підкреслив, що на Україну чекає надскладний опалювальний сезон. Зараз реалізується наймасштабніша ремонтна кампанія в енергосекторі за часи незалежності. Тому кожне рішення будь-якого державного органу має допомагати енергокомпаніям якнайшвидше відновитись після безпрецедентних російських атак та якнайкраще підготуватись до наступної зими.

Міністр нагадав, що напередодні Президент України підписав закон, що імплементує у національне законодавство Регламент ЄС №1227/2011 про доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку (REMIT) який встановлює нові високі стандарти в діяльності НКРЕКП, проте подібні рішення комісії не відповідають таким стандартам.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами