Національний банк отримав другу міжнародну нагороду Central Banking Awards – за розвиток Системи BankID НБУ

20 березня 2023, 16:12Новини89

Этот материал также доступен на русском

Суддівська колегія Central Banking відзначила Національний банк за розвиток державної системи віддаленої ідентифікації – Системи BankID НБУ.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України отримав ще одну престижну міжнародну нагороду Central Banking Awards – у номінації “Ініціатива у сфері платіжної та ринкової інфраструктури”.

Суддівська колегія Central Banking відзначила Національний банк за розвиток державної системи віддаленої ідентифікації – Системи BankID НБУ.

Система BankID НБУ забезпечує стабільний та безперебійний доступ українським громадянам до важливих державних та фінансових сервісів.

Як зауважили міжнародні експерти, під час війни її безперервна робота набула особливої цінності, адже надала громадянам нагальну можливість продовжувати отримувати державні та фінансові послуги дистанційно.

Зокрема, українці, яким довелося залишити домівки у зв’язку з бойовими діями, змогли отримати безперешкодний доступ до електронних документів та сервісів державного мобільного додатка “Дія”. Крім того, громадяни мали можливість дистанційно відкривати рахунки в банках, здійснюючи ідентифікацію за допомогою системи. Наприклад, тоді, коли не мали можливості відвідати відділення банку через вимушене переміщення або коли банк не міг здійснити фізичне обслуговування клієнтів в умовах війни.

“Для команди Національного банку – висока честь отримати міжнародне визнання наших зусиль у напрямі розвитку фінансових інновацій. Ми розвиваємо Систему BankID НБУ сім років, за ці роки суттєво її модернізували та розширили коло учасників. Наразі доступ до використання системи мають понад 99% клієнтів українських банків – фізичних осіб. Навіть в умовах війни та енергетичного терору вони впевнено можуть отримувати дистанційні послуги від майже ста порталів постачальників послуг. Ми вдячні за цю відзнаку, що мотивує та надихає нас на нові досягнення та подальший розвиток”, – зазначив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Він додав, що на період воєнного стану, щоб забезпечити безперебійну роботу Системи BankID НБУ та підтримати її учасників, була призупинена тарифікація послуг, що надаються Національним банком у системі. Тобто з абонентів не стягується плата за підключення, супроводження та оброблення трансакцій. Також тимчасово дозволено передавання даних користувачів, які через військові дії не змогли здійснити актуалізації інформації про себе у своєму банку.

Сьогодні Система BankID НБУ налічує 130 учасників. Це 39 банків-ідентифікаторів та 91 абонент – надавач послуг. Щодня у системі відбувається близько ста тисяч успішних електронних ідентифікацій (32,8 млн за 2022 рік, що на 9% більше, ніж у 2021 році).

Національний банк, попри війну, продовжує розвивати систему відповідно до потреб її учасників та реалій часу. Рухаючись у напрямі євроінтеграції, у межах змін законодавства у сфері довірчих послуг та електронної ідентифікації Національний банк вивчає питання визнання Системи BankID схемою електронної ідентифікації. Зокрема, у перспективі це надасть можливість громадянам України отримувати з використанням системи дистанційні послуги в межах Європейського Союзу.

Нагадаємо, що це вже друга нагорода цьогорічної премії Central Banking Awards, отримана Національним банком, – 13 березня НБУ був оголошений центральним банком року за ефективну роботу минулого року в умовах повномасштабної війни.

Англійське видавництво Central Banking було засноване у 1990 році. Зокрема, воно опікується виданням однойменного профільного журналу для центробанкірів, який читають працівники більш ніж ста центральних банків світу, а також щорічною нагородою Central Banking Awards.

Central Banking Awards складається з 26 номінацій, 13 із яких відзначають успішні кейси та здобутки центральних банків світу, а інші 13 – учасників фінансового ринку.

У минулі роки Національний банк ще двічі отримував міжнародну нагороду Central Banking Awards:

у 2019 році у номінації Transparency – за значні досягнення в прозорості та розбудові діалогу зі стейкхолдерами;

у 2021 році у номінації Currency Manager – за масштабну оптимізацію банкотно-монетного ряду гривні та осучаснення національної валюти, проведені упродовж 2014–2020 років в Україні

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»