Проекти та інновації

Нацбанк пропонує уряду варіанти розширення кредитування бізнесу

18 квітня 2022, 10:11Новини167

Этот материал также доступен на русском

Серед інших пропозицій НБУ уряду – розширення держпідтримки на кредитні лінії, фінлізинг, авальовані векселі, а також збільшення портфельних гарантій з 80% до 100% суми кредитів для “червоних” зон

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України (НБУ) на початку квітня звернувся до Кабінету міністрів з черговими напрацюваннями, щоб збільшити кредитування бізнесу: розширити програму портфельних гарантій на великі сільгосппідприємства та великі підприємства зі стратегічних галузей промисловості, а також збільшити термін кредитування аграріїв на посівну півроку до року, – пише Інтерфакс-Україна.

“І якщо бізнес має додаткові пропозиції – закликаємо ними ділитися з Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), будемо їх передавати до Нацбанку”, – повідомила ЄБА на своєму сайті за підсумками зустрічі з Нацбанком цього тижня, в якому брала участь також Американська торговельна палата.

Як уточнив агентству “Інтерфакс-Україна” один із учасників зустрічі, серед інших пропозицій НБУ уряду – розширення держпідтримки на кредитні лінії, фінансовий лізинг, авальовані векселі, а також збільшення портфельних гарантій з 80% до 100% суми кредитів для “червоних” зон, де тривають бойові дії.

Керівництво НБУ на зустрічі також повідомило, що у планах банків на другий квартал – кредитування українських підприємств майже на 66 млрд грн, зокрема найближчим часом 30 млрд грн на аграрну галузь, з яких 5,8 млрд грн уже виділено.

Нацбанк уточнив, що чотири найбільші банки з початку війни продемонстрували приріст кредитного портфеля в 12,5 млрд грн.

За даними агентства “Інтерфакс-Україна”, в уряді раніше критикували банківську систему за небажання брати на себе ризики кредитування, особливо в “червоних” зонах, і пропонують вирішувати цю проблему у держбанках встановленням спеціальних kpi. Крім того, в Мінекономіки обговорюється ідея призначення спеціального заступника міністра, який курирував би це питання, і призначення на цю посаду ексглави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога