Малому та середньому бізнесу запропонують лізинг

28 жовтня 2021, 09:04Новини487

Этот материал также доступен на русском

Фінлізинг не може бути на короткостроковій основі. Необхідний довгостроковий інструментарій з боку держави: випуск структурованих облігацій під розвиток фінансового лізингу в конкретних галузях.

  • Посилання скопійованоlink copied

Банки шукають нові напрямки на ринку лізингу, і держава має їм допомогти. Про це розповіли учасники круглого столу «Чи отримає ринок лізингу друге дихання після введення в дію нового профільного закону», проведеного «Фінансовим клубом».

«Необхідно стимулювати залучення до фінансового лізингу малого та середнього бізнесу. Необхідна державна підтримка, довгострокові програми, тому що фінансовий лізинг не може бути на короткостроковій основі. Це 2-3-5 років. Тому необхідний довгостроковий інструментарій з боку держави. Можливо, і випуск структурованих облігацій саме під розвиток фінансового лізингу в конкретних галузях», – розповів начальник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Олександр Залєтов.

Він впевнений, що якщо буде така програма чи таке системне державне бачення щодо розвитку малого і середнього бізнесу, то це «стане запорукою більш активного розвитку фінансового лізингу і його потенціалу використання для соціально-економічних реформ в державі».

«Ми маємо стратегічне бачення розвитку сегменту малого бізнесу, оскільки ми потужно піднялися в напрямку великих підприємств, середнього бізнесу, і бачимо сьогодні, що ми вже готові до розвитку малого бізнесу», – розповів начальник управління фінансового лізингу ПУМБ Володимир Руденко.

За його словами, пандемія призвела до того, що виробники призупиняють чи відкладають виробництво предметів лізингу, тому що немає комплектуючих. «І це одразу відобразилося на половині складів наших дилерів. На сьогодні імпортери та дилери скасували майже всі свої програми, навіть ті, які ми раніше спромоглися укласти. Саме ці програми допомагали нам активно продавати послугу лізингу. Тому на сьогодні цей напрямок трохи стримується через відсутність предметів лізингу, через скасування цих програм», – зазначив Володимир Руденко.

Банкір прогнозує, що дефіцит предметів лізингу має зникнути на початку наступного року. «Саме тих, які здебільшого використовує малий бізнес: автомобілі – легкові, вантажні, сільгосптехніка. Тому ми готуємося до проникнення в цей сегмент. Ми зробили автоматизацію для цього бізнесу і готові ринку запропонувати свою послугу саме в цьому напрямку», – пообіцяв він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?