Кількість зареєстрованих справ про шахрайство зросло до максимуму за 4 роки, – “Опендатабот”

16 січня 2023, 12:04Новини175

Этот материал также доступен на русском

Попри стрімкий ріст кількості проваджень, до судового розгляду доходять все менша їх кількість. Так, у 2022 році кількість справ за статтею 289 ККУ, направлених до суду, скоротилася майже утричі

  • Посилання скопійованоlink copied

Генеральна прокуратура у 2022 році зафіксувала сплеск злочинності майже за всіма “найпопулярнішими” статтями. Зокрема, кількість зареєстрованих справ про шахрайство у 2022 році зросло до понад 32 тисяч.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”, – пише БЦ.

Зазначається, що це найбільший показник за останні 4 роки. Востаннє приблизно таку саму кількість проваджень про шахрайство було зафіксовано у 2019 році, й відтоді цей показник лише падав.

“У рік повномасштабного вторгнення кількість облікованих проваджень за статтею 190 ККУ (шахрайство) зросла на 34%. Натомість частка справ, переданих на розгляд до суду, скоротилася вдвічі – з 34% до 18%”, – йдеться у повідомленні.

Також майже вдвічі за рік зросла кількість облікованих проваджень про угони авто – з 2,8 тисячі до 4,1 тисячі справ. Цей показник стрімко виріс лише у порівнянні з “ковідним” 2021 роком. Натомість у попередніх роках кількість облікованих проваджень про угони авто була приблизно такою ж або навіть більшою.

Попри стрімкий ріст кількості проваджень, до судового розгляду доходять все менша їх кількість. Так, 2022 році кількість справ за статтею 289 ККУ, направлених до суду, скоротилася майже утричі: з 54% до 19%.

Водночас чи не єдина стаття Кримінального Кодексу, за якою ситуація покращилась – це квартирні крадіжки. Так, кількість облікованих проваджень за статтею 185 ККУ зменшилась торік у понад 2 рази.

Так само покращилась ситуація з кількістю справ, що направлялись до суду. Минулоріч до судового розгляду була направлена майже кожна друга справа, облікована за цією статтею. Ба більше: у грудні кількість направлених до суду справ була більш ніж удвічі більшою за кількість облікованих справ.

Для порівняння, у 2021 році частка справ, що доходили до суду, становила 39%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро