Зверніть увагу

Юрист оцінив ризики закінчення мораторію на вилучення житла

17 березня 2021, 16:45Новини286

Этот материал также доступен на русском

За словами Р. Кравця, держава також несе велику частку відповідальності за те, що не втримала впавший у п’ять разів курс гривні.

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент України Володимир Зеленський несе пряму відповідальність перед громадянами країни за закінчення в квітні мораторію на вилучення житла за іпотечними боргами, що в свою чергу загрожує зростанням кримінальної обстановки, оскільки захист свого житла за допомогою зброї стане останнім аргументом. Про це в коментарі ГолосUA повідомив адвокат, старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

«На жаль, з 2008 року держава і чиновники, які грали на цій темі, так і не вирішили це питання. Факт існування законів про споживче кредитування та Кодексу про процедури банкрутства ніяк не полегшує стан позичальників, тому що для початку процедури банкрутства у людини повинно бути не менше 60 тис. грн. Причому в разі її початку людина не зберігає своє іпотечне житло, яке йому все одно нічого не дає, і його борги не списуються. Решта законів, які приймалися з тих пір, не лише спрощують вилучення майна, а й ускладнюють життя боржника», — повідомив експерт.

За словами Р. Кравця, держава також несе велику частку відповідальності за те, що не втримала впавший у п’ять разів курс гривні, через що виплата іпотечних кредитів стала неможливою.

«Оскільки основні банки, які надавали іпотеку, збанкрутували, продавши за безцінь свої іпотечні портфелі, то на сьогоднішній день питання стоїть навіть не стільки в збереженні банківської системи, скільки в наданні можливості різним фінансовим кампаніям і спекулянтам заробити на іпотечних кредитах. Замість захисту права громадян Президент Зеленський вирішив захищати права фінансових спекулянтів», — уточнив експерт.

Також юрист допустив, що з моменту закінчення дії мораторію можна буде побачити масові випадки переоформлення прав власності, а також розгул банд, які будуть без рішення судів викидати людей на вулиці.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень