Єврокомісія продовжить дію механізму тимчасового захисту для українців ще на рік — Йоханссон

10 жовтня 2022, 15:00Новини465

Этот материал также доступен на русском

У тих, хто надовго повертався в Україну, статус відбирати не будуть

  • Посилання скопійованоlink copied

Єврокомісія вирішила ще на рік продовжити дію механізму тимчасового захисту для українців. У тих, хто надовго повертався в Україну, статус відбирати не будуть.

Єврокомісія прийняла рішення продовжити ще на один рік дію Директиви тимчасового захисту, яка надає українцям, змушеним залишити країну через війну низку прав, зокрема на роботу, житло, освіту, медичну допомогу.

Про це заявила єврокомісар із питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон, передає Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні вранці ми прокинулися, почувши, як падають бомби на Київ, Одесу, Львів та інші міста. Це лише демонструє, наскільки важливо продовжувати надавати підтримку Україні та демонструвати солідарність із українцями», — заявила європейська чиновниця.

Таким чином, Директиву про тимчасовий захист продовжено до березня 2024 року. “Те, що ми побачили сьогодні вранці, також дає можливість чітко зрозуміти, що ми продовжуватимемо вітати всіх, кому доведеться їхати до ЄС”, – додала Йоханссон. Друге оголошення чиновниця зробила для тих українців, які планують повернутись додому на тривалий період часу.

«Як ми бачимо сьогодні, ситуація у сфері безпеки залишається дуже невизначеною. Ми бачили серйозний прогрес на полі бою з боку українців, що нас надихає, і може бути ще однією причиною, чому зараз путінський режим безпорадно кидає бомби на Україну. Коли ви вирішите поїхати в Україну, а потім ситуація несподівано зміниться, і вам знову доведеться виїжджати з країни, ЄС завжди вас прийме і захищатиме», — додала Йоханссон.

Вона пояснила, що відповідно до правил, у разі повернення біженців з ЄС на тривалий період, статус біженця втрачає чинність. Водночас вона зазначила, що багато хто з біженців бояться вийти з реєстру, бо їм, можливо, знову доведеться знову тікати.

“Тому ми вирішили, що вам не потрібно виходити з реєстру — ви можете залишити за собою документи про тимчасовий захист, які ви отримали. Все, що ви повинні зробити, так це повідомити національні або місцеві органи влади за місцем знаходження, що ви повертаєтеся в Україну. Але вам не потрібно віддавати вашу картку, і ви можете залишити за собою реєстрацію”, – наголосила Йоханссон.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна