Зверніть увагу

Як відмовитися від своєї частки в квартирі?

20 вересня 2023, 13:35Новини304

Этот материал также доступен на русском

Такого поняття, як відмова від права власності на квартиру, юридично не існує. Тобто просто відмовитися від частки у помешканні не можна

  • Посилання скопійованоlink copied

Відмова від права власності на частку в квартирі, — здавалося б, необдумане рішення: навіщо зрікатися частини нерухомого майна, коли більшість тільки й чекає, щоб його отримати. Однак життєві ситуації у кожного різні: хтось хоче передати свою частку у нерухомості дітям чи онукам, дехто зацікавлений у тому, щоб збутися частини житла за домовленістю чи вигодою, а для декого це єдиний спосіб більш-менш гідно дожити віку.

Як зазначають експерти порталу Flombu, отримання права власності на частину нерухомості – юридичний процес. Відповідно, збутися свого «кутка» у житлі теж потрібно юридично грамотно, – пише finance.ua.

Такого поняття, як відмова від права власності на квартиру, юридично не існує. Тобто просто відмовитися від частки у помешканні не можна: скажімо, прийти до нотаріуса і сказати, що ви більше не хочете бути співвласником нерухомості.

Власність не може стати нічиєю. Щойно ви збуваєте нерухоме майно, хтось повинен його набути. Отже, щоб офіційно відмовитися від своїх прав на частку в нерухомості, потрібно укласти правочин, найчастіше йдеться про переоформлення частки квартири.

Як відчужити частину квартири чи будинку

Відчужити частку нерухомого майна, що й означає «відмовитися» від співвласництва у помешканні, можна у такі способи:

1. Продати свою частку в квартирі

Найперший клієнт, якому ви маєте запропонувати продати свою частку в квартирі, — це інший співвласник. Комусь іншому продати частину квартири не так і просто. Якщо йдеться про продаж частини будинку, то відчужити її іншому покупцеві можна швидше.

2. Подарувати частину квартири

У цьому разі не доведеться шукати покупця. Договір дарування частини квартири чи будинку підписують без фінансових зобов’язань. Знайти обдарованого легше, аніж покупця.

3. Обміняти частку в квартирі

Обміняти частину квартири можна на рівноцінний за вартістю об’єкт або ж з доплатою з будь-якої сторони.

4. Скласти заповіт на частину квартири

Серед видів відчуження частки у нерухомості – складання заповіту. Щоправда, це довготермінова перспектива, і майно перейде спадкоємцю лише після смерті заповідача.

5. Укласти договір довічного утримання

За договором довічного утримання, як і за заповітом, частина квартири не перейде одразу іншій людині. Під час укладення такого договору нотаріус вносить заборону на відчуження частки у нерухомості. Набувач зможе отримати нерухоме майно у власність тільки після смерті відчужувача. Отже, відмовитися від частки в квартирі буквально неможливо. Якщо ви збуваєте нерухомість, хтось має її отримати. Частину в квартирі чи будинку можна відчужити, тільки уклавши відповідний правочин.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі