За кордономОгляд ЗМІ

Фінляндія сформувала новий уряд: що відомо про міністрів

19 червня 2023, 11:42Новини195

Этот материал также доступен на русском

Прем’єр-міністром Фінляндії стане лідер “Національної коаліції” Петтері Орпо. Також партія оголосила міністрів за своєю квотою, до них належать найважливіші для України посади очільників МЗС та МО

  • Посилання скопійованоlink copied

Видання Yle пише, що прем’єр-міністром Фінляндії стане лідер “Національної коаліції” Петтері Орпо. Також партія оголосила міністрів за своєю квотою, до них належать найважливіші для України посади очільників МЗС та Міноборони.

Міністеркою закордонних справ, як і прогнозували ЗМІ, запропонували Еліну Валтонен. Валтонен отримала освіту у сфері економіки, фінансів та інформаційних технологій, до початку політичної кар’єри працювала в інвестиційному банкінгу.

У 2014 році вона вперше стала депутаткою від столичного округу Уусімаа, деякий час була віцепрезиденткою “Національної коаліції”, на місцевих виборах 2021 року обралася до мерії Гельсінкі, а на останніх виборах знову пройшла до парламенту, встановивши рекорд за кількістю отриманих голосів на своєму окрузі у Гельсінкі.

Міністром оборони обрали Антті Хяккянена. Він має юридичну освіту, з 2016 року вперше обрався до парламенту Фінляндії, деякий час був віцепрезидентом своєї політсили. У 2017-2019 роках був міністром юстиції в уряді Юхи Сіпіля. У 2023 році успішно переобрався до парламенту.

Міністерство муніципалітетів та регіонів очолить Анна-Кайса Іконен, Міністерство соціальної безпеки – Санні Гран-Лаасонен, Міністерство праці з дворічною ротацією очолюватимуть Арто Сатонен і Матіас Марттінен.

Міністерство науки та культури перші два роки очолюватиме Сарі Мултала, наступні два – Марі-Леена Талвітіе. Міністерство клімату і довкілля очолить Кай Мюккянен.

Лідерка “Справжніх фінів” Ріікка Пурра очолить міністерство фінансів.

Міністром внутрішніх справ стане Марі Рантанен, юстиції – Леена Мері, зовнішньої торгівлі та розвитку – Вілле Тавіо, соціальних питань і здоров’я – Кайса Юусо, міністром транспорту – Лулу Ранн, міністерство з питань бізнесу на перші 2 роки очолить Вільгельм Юнніла, далі Сакарі Пуісто.

Єдиний портфель “Християнських демократів” – міністра сільського й лісового господарства – отримує їхня лідерка Сарі Ессая.

“Шведська народна партія”, четвертий коаліційний партнер, ще визначається зі своїм вибором.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?