Колізії та конфлікти

ФДМУ переміг у справі щодо повернення незаконно відчуженого майна заводу «Більшовик»

18 лютого 2021, 18:39Новини150

Этот материал также доступен на русском

Відновлення цілісності майнового комплексу гарантує залучення максимуму інвестицій до держбюджету.

  • Посилання скопійованоlink copied

18 лютого Касаційний господарський суд підтримав позицію Фонду держмайна у справі щодо відчуженого майна АТ «Перший київський машинобудівний завод» (завод «Більшовик»), відхилив вимоги ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» та залишив у дії рішення щодо повернення у власність держави 5 об’єктів підприємства, повідомляють у ФДМУ.

Як зазначається, відновлення цілісності майнового комплексу АТ «ПКМЗ» гарантує залучення максимуму інвестицій до держбюджету на майбутньому аукціоні.

«Незаконне відчуження майна АТ «ПКМЗ» та його реалізація на торгах ДП «СЕТАМ» відбулося у жовтні 2019 році. Фонд держмайна одразу відсторонив директора підприємства та звернувся до суду для скасування торгів та повернення будівель заводу», – вказали у ФДМУ.

Минулого року Фонд домігся визнання торгів торів недійсними, 5 незаконно відчужених об’єктів мали повернутися до складу АТ «ПКМЗ». Скасування цього рішення вимагала ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн», яка незаконно заволоділа майном підприємства.

Проте Касаційний суд прийняв рішення на користь держави та поставив крапку у справі, усі вимоги зазначеної компанії були відхилені. На думку ФДМУ, така позиція вищої інстанції «стане основою для перемоги у 3 інших судових процесах щодо незаконно відчуженого майна «Більшовика», і тоді цілісність «Більшовика» буде остаточно відновлено».

Прозорий аукціон АТ «ПКМЗ», як зазначили у Фонді, може відбутися вже у червні цього року за умови розблокування великої приватизації Верховною Радою України та затвердження умов приватизації «ПКМЗ» у Кабінеті Міністрів України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року