ЧМП виходить з банкрутства! До моменту приватизації тимчасовим президентом став Володимир Сметанін (ФОТО)

Козлов Сергій
6 травня 2021, 17:25
12742 хвилини читати

Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року

  • Посилання скопійованоlink copied

Найбільш скандальне і довготривале (фактично, з 1998 року) банкрутство України заграло новими фарбами. Йдеться про славнозвісне Чорноморське морське пароплавство.

В справі ЧМП вже відмітились ледь не сотня суддів господарської юрисдикції, хоч це й не зробило стан речей у ЧМП більш прозорим чи зрозумілим. Згадати хоча б про цьогорічне «дивне» (м’яко кажучи) зняття «з посади арбітражного керуючого» Євгена Лахненка (про що ІА «Борг.Експерт» вже неодноразово писав – наприклад, ось тут).

Наразі ЧМП переживає новий крутий розворот у своїй історії.

Так, 29.04.2021 в Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явилась ухвала Господарського суду Одеської області (суддя Світлана Антощук) від 21.04.2021 у справі № 17-1-4-5-32-24-2/136-03-5080 про припинення провадження у справі.

Зі змісту судового рішення стає зрозумілим, що ще 31.07.2020 Фонд державного майна України звернувся до господарського суду із клопотання про припинення провадження у справі про банкрутство Державної судноплавної компанії “Чорноморське морське пароплавство”. Більше того, з пояснень ФДМУ (вих. №10-52-4884 від 09.03.2021) стає зрозумілим, що відповідне клопотання обумовлено бажанням приватизувати ЧМП. Причому бажання це виникло ще три роки тому (наказ Фонду №545 від 25.04.2018), але втілилось у реальні кроки лише зараз. Відповідно, наказом ФДМУ №5 від 06.01.2021 “Про затвердження переліків об`єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2021 році” (у редакції наказу №155 від 09.02.2021) єдиний майновий комплекс ДСК “ЧМП” було включено до додатку 2 “Перелік єдиних майнових комплексів державних підприємств і їх структурних підрозділів, у тому числі тих, що передані в оренду”.

Ймовірно, така активність Фонду здивувала багатьох, хто хоч трохи обізнаний у справах пароплавства, тим більше що проти задоволення клопотання ФДМУ заперечували й останній керуючий санацією Добровольський А.П. (який, до речі, ще й досі значиться в ЄДРПОУ в якості керівника), й представник кредитора (адвокатська фірма Harald Giebner and Colleagues), й навіть представник Міністерства інфраструктури України та представник трудового колективу боржника.

І власне, де в чому їх можна зрозуміти, адже в останні роки саме завдяки діям незаконно усунутого Євгена Лахненка ЧМП отримувало дивіденди (а відтак і зрозуміле та прозоре погашення вимог кредиторів), ліквідувало заборгованість по заробітній платі, повернуло у власність порт у В’єтнамі і взагалі ретельно просувалось у плані відновлення платоспроможності.

Однак відтепер для ЧМП шукатимуть нового власника.

Добре це чи погано, поки не зрозуміло. І не лише юристам, адже очевидно, що борги пароплавства все одно доведеться комусь повертати. Однак кому і в якій кількості, знатиме поки що лише одна людина. Йдеться про Володимира Сметаніна, якого міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив тимчасовим президентом ЧМП (наказ від 30.04.2021).

Про самого В.Сметаніна відомо не багато. В реєстрах особа з таким прізвищем значиться засновником ТОВ “ІНТЕРТРАНСАЛЬЯНС”. Крім того, за непідтвердженими даними, В.Сметанін може бути людиною, наближеною до Олександра Смаглія (серед іншого – бенефіціар ТОВ «Одемара Інтер», основний вид діяльності – морські вантажні перевезення).

Водночас, краще за будь-які здогадки реальний стан речей покажуть перші кроки новопризначеного президента. Адже ЧМП приватизовують не вперше, проте віз, як кажуть, і досі там.

Новини за темою

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Всі зрозуміли, що реалізується сценарій, за яким під удар правоохоронного ножа може потрапити кожен арбітражний керуючий. Причому лише за виконання своїх прямих обов'язків

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Стягнення боргiв
Перш за все слід подати письмову заяву до Департаменту кіберполіції Національної поліції України

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Стягнення боргiв
Свобода дій і незалежність прийняття рішень є основоположним правилом бізнесу, функціонування нормального суспільства і здорового бізнес середовища

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Роки минають, світ модернізується, а питання ефективного управління державними підприємствами Міністерства оборони досі не вирішене.

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Стягнення боргiв
Справа навколо компанії ТОВ «Сканія Україна» може значно ускладнити інвестиційні плани європейських компаній, які планують (або радше вже казати – планували) працювати в Україні