Колізії та конфлікти

Справа Лахненка: правове свавілля forever

8 квітня 2021, 22:11Новини774

Этот материал также доступен на русском

Ігнорування закону триває. Судді сплять, прокурори щось бурмочуть собі під ніс, а рішення відомі заздалегідь

  • Посилання скопійованоlink copied

Черговий суддівсько-прокурорський фарс було розіграно у скандальній справі арбітражного керуючого Євгена Лахненка на початку цього тижня.

Взагалі, апеляційна скарга на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 15.02.2021 р. у кримінальному провадженні №12013170500005977 (справа № 757/7075/21-к) мала б бути розглянута ще 5 квітня. Але десь по дорозі “загубились” матеріали справи. Все, як і завжди, власне кажучи. Бо в принципі вже чого тільки не було: й Є.Лахненка «забували» привозити з СІЗО, й прокурори не хотіли\не могли приїхати, й все, що завгодно.

Заради справедливості відзначимо, що 6 квітня розгляд скарги в Київському апеляційному суді все ж відбувся, хоча й трохи в зміненому складі суду. До головуючої судді Тетяни Фрич та бокового судді Ольги Юрдиги додався Юрій Слива. Чи встиг він за ніч як слід вивчити матеріали справи, сказати важко, бо 2\3 часу засідання служитель Феміди продрімав. Та й власне, про що суддя міг питати, якщо ще напередодні захисникам у справі – адвокатам Сергію Севастьянову та Миколі Мельнику -недвозначно натякнули: «Що там завтра розглядати? Немає жодного сенсу…»

Тому, як зазначили адвокати після завершення судового розгляду, яким у зміні запобіжного заходу було відмовлено, результат був заздалегідь прогнозований.

“Хтось дуже впливовий «тисне» на суд у цій справі. Жодні аргументи та позиція захисту суддями не сприймаються. Й це при тому, що сторона обвинувачення вже сама плутається, й зазначає дві різні дати, коли ж саме було вручено підозру Євгену Лахненку. В інших справах все аналогічно. А це зайвий раз доводить, що справа Є.Лахненка є показовою для усієї спільноти арбітражних керуючих. Як тільки ви перейдете «поперек дороги» провладним інтересам у будь-якому своєму провадженні, КПК перестає існувати як факт. Рішення виносяться незаконно, але нікого це не турбує”, – прокоментували адвокати.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка