Допомога ВПО: чи можна отримати компенсацію за тимчасове розміщення родичів-переселенців

10 березня 2023, 14:27Новини352

Этот материал также доступен на русском

Цю виплату отримують громадяни, які дали притулок ВПО

  • Посилання скопійованоlink copied

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені покинути свої домівки і стати внутрішньо переміщеними особами. Громадяни, які дали їм притулок, мають право на грошову компенсацію за комунальні послуги.

Юристи Благодійного фонду «Право на захист» пояснили, чи мають на таку виплату право ті, хто прихистив ВПО з числа своїх родичів.

Вони підкреслили, що компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО вони отримати не зможуть.

Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб.

Згідно п. 2 Постанови «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» компенсація надається фізичним особам – громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України (далі – особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

При цьому той факт, що внутрішньо переміщені особи будуть проживати у своїх родичів, не перешкоджає отриманню виплат на проживання. Вони мають право перебувати там на обліку та отримувати допомогу на проживання ВПО.

За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні