Проблемні борги

Чи позбавлять субсидії за несплату заборгованості, з якою боржник не згоден?

7 червня 2021, 10:04Новини485

Якщо субсидіант має прострочену заборгованість (більше 1 місяця від 340 гривень), то у наданні субсидії йому буде відмовлено.

 • Посилання скопійованоlink copied

У разі незгоди із заборгованістю, громадянину необхідно звертатися до облгаззбуту для врегулювання питання щодо фактично спожитого газу, виставлення рахунків та наявності необгрунтованої заборгованості.

Якщо субсидіант звертається за призначенням, перепризначенням субсидії (а також під час автоматичного перепризначення), але має прострочену заборгованість (більше 1 місяця від 340 гривень), то у наданні субсидії йому буде відмовлено.

Також, якщо за борги буде відключено газ, то громадянин буде позбавлений субсидії.

Проте, якщо Мінсоцполітики заборгує субсидіанту кошти у тому числі й готівкою, то заборонено позбавляти субсидії навіть у разі заборгованості.

Тобто, по суті, протягом опалювального періоду субсидії можуть позбавити за заборгованість за газ тільки у разі, якщо субсидіанту вже відключили газопостачання за цю заборгованість.

В іншому випадку (заборгованість більше 340 грн., а послугу не відключили) це буде враховуватись при наступному призначенні/перепризначенні субсидій.

На які послуги держава надає громадянам субсидію?

Субсидія надається на житлово-комунальні послуги:

 • житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком);
 • комунальні послуги (газ, тепло, електроенергія, водопостачання та водовідведення, відходи);
 • лічильники комерційного обліку (встановлення, обслуговування та заміна), абонентське обслуговування
 • витрати на прибирання, обслуговування мереж, утримання ліфтів, поточний ремонт у будинку;
 • на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

На який період надається субсидія?

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається громадянам з місяця звернення до органів соціального захисту.

На природний газ для опалення житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Якщо у мене є депозит у банку, чи не позбавлять мене субсидії?

Наявність депозиту у банку до 100 тисяч гривень не впливає на призначення субсидії.

Доходи від розміщення депозитів не враховуються при призначенні субсидії

Що таке соціальний норматив та кого він стосується?

Державні соціальні стандарти – це соціальні норми і нормативи, на основі яких надається субсидія. Тобто це та норма, на яку держава може надати підтримку громадянам, які її потребують.

За якими нормами розраховується субсидія для послуги газопостачання?

Субсидія розраховується з урахуванням соціальних нормативів, які затверджені Урядом.

Станом на сьогодні діють такі соціальні нормативи:

 • для індивідуального опалення природним газом – 4,0 м3 на 1 м2 опалювальної площі на місяць в опалювальний період (до норми застосовується коригуючий коефіцієнт, який залежить від географічного розташування та поверховості будинку).

Якщо у вас відсутній лічильник газу, то норми газу на 1 особу, на які нараховується субсидія такі:

 • 3,3 м3 – для газової плити за наявності центрального гарячого водопостачання;
 • 5,4 м3 – для газової плити без центрального гарячого водопостачання
 • 10,5 м3 – для газової плити та водонагрівача.

Субсидія не призначається, якщо:

1) загальна площа домогосподарства перевищує 130 м2 для квартир, 230 м2 для будинків;

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:

 • транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);
 • більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.

3) 18-річні особи зі складу домогосподарства не мають доходів або дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати; та/або ними або за них не сплачено ЄСВ; або такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

4) будь-хто із складу домогосподарства протягом року до призначення субсидії здійснив купівлю (набув право власності) на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будматеріали або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг), здійснив внесок до статутного капіталу організацій, сплатив кошти на благодійну діяльність, надав безповоротну фінансову допомогу/позику на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;

5) органом соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості* з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, сума якої перевищує 340 грн (норма не застосовується під час призначення субсидії у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій/готівковій формі);

*крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов.

6) громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;

7) у складі домогосподарства є особи, які мають заборгованість з аліментів понад три місяці.

8) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання

9) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тисяч гривень, про що зазначається в декларації;

10) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами