Борги групи «АвтоКрАЗ» вчергове виставили на аукціон

7 травня 2021, 14:46Новини248

Стартова ціна впала до 332 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

11 травня 2021 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проведе електронний аукціон, на якому вчергове спробує продати пул активів «Дельта банку» та банку «Фінанси та кредит», які зараз перебувають у ліквідації. Основну частину лоту складають борги групи «АвтоКрАЗ» — ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод». Торги пройдуть в системі Prozorro.Продажі.

До пулу увійшли 9 кредитів юридичних осіб, у заставі за якими є цілісні майнові комплекси у Полтавській області, загальною площею 51 га. Ці кредити забезпечені майновими комплексами, торговельними приміщеннями, виробничим та промисловим обладнанням, транспортними засобами. Зокрема, серед активів є завод із виробництва великовантажних автомобілів («АвтоКрАЗ») та завод із виробництва пневматичної гальмівної апаратури для автотранспортних засобів («Полтавський автоагрегатний завод»).

Частина кредитів знаходиться у заставі Нацбанку України. За 5 кредитами відкриті провадження Державної виконавчої служби, за 8 — кримінальні справи, по деяких кредитах відсутній повний пакет документів.

Раніше Фонд гарантування вкладів неодноразово виставляв ці активи на продаж, але поки їх так і не викупили. Остання спроба була минулого року. Тоді стартова ціна склала 1,66 млрд грн, а сума заборгованості за кредитними договорами становила 8,8 млрд грн. Минув рік і ціна лоту знизилася до 332,3 млн грн, а сума боргів зросла до 10,6 млрд грн.

Участь у цих торгах зможуть взяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім позичальників і поручителів за кредитами. Всі кошти, отримані від продажу активів неплатоспроможних банків, Фонд спрямує на розрахунки з їх кредиторами.

Нагадаємо, банк «Фінанси та кредит», який належав екс-нардепу та бізнесмену Костянтину Жеваго, Нацбанк визнав неплатоспроможним у вересні 2015 року. Виплати вкладникам цього банку почав виплачувати ФГВФО. Щоби забезпечити виплати, Фонд почав продавати майно та активи банку, а також шукати боржників. Серед таких був і «Полтавський автоагрегатний завод».

У 2019 році ПАТ «ПААЗ» був визнаний банкрутом через борг у 766 млн грн. Цей борг на 80% складається із кредитів перед ПрАТ «АвтоКрАЗ» та АТ «Банк «Фінанси та кредит».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?