Борги ДТЕК сягають $3 мільярдів: як надовго вистачить коштів

26 квітня 2022, 17:52Новини418

Этот материал также доступен на русском

Ситуація з окремими напрямами бізнесу ДТЕК відрізняється.

  • Посилання скопійованоlink copied

Група ДТЕК Ріната Ахметова має боргу у 2,8 млрд доларів, і у воєнних умовах без додаткових обговорень з кредиторами може обслуговувати його ще протягом 6-9 місяців.

Про це розповів голова групи ДТЕК Максим Тимченко, зазначає ЕП.

Водночас прогнозувати будь-що наразі важко, адже все залежить від термінів завершення війни.

Без будь-якого обговорення із зовнішніми кредиторами, якщо брати сьогоднішню ситуацію, ми зможемо працювати ще 6-9 місяців. Це з огляду на сьогоднішній графік обслуговування боргу“, – розповів Тимченко.

Як зазначається, ситуація з окремими напрямами бізнесу ДТЕК відрізняється. Наприклад, виплати боргів зеленої генерації залежатимуть від того, як швидко група поверне контроль над вітрогенерацією, і якою буде політика держави щодо оплати зеленої генерації. Зараз “ДТЕК ВДЕ” отримує гроші за близько 15% обсягу виробленої енергії за зеленим тарифом, чого недостатньо для обслуговування боргу.

Також Максим Тимченко заявив, що “зелений” бізнес ДТЕК має 600 млн євро боргів, з яких 325 млн – облігації, а решта 275 млн – банківські кредити. Група веде переговори з банками та пояснює, що має запас міцності на 9 місяців для розрахунків..

Водночас бізнес “ДТЕК Нафтогаз” працює та обслуговує свої борги. У бізнесі “ДТЕК Енерго” є падіння зборів, констатує Тимченко, але завдяки тому, що холдинг може частково капіталізувати процентні платежі, це дає можливість обслуговувати борг.

Це я все до того, що в групі немає ситуації, за якої ми маємо негайно оголошувати дефолт і входити до переговорів щодо реструктуризації. Цього немає поки що, і сподіваюся, не буде“, – сказав він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...