Проблемні борги

Борг прикарпатців за спожитий газ становить понад півмільярда гривень

16 липня 2021, 14:50Новини359

Этот материал также доступен на русском

Найбільше боргують мешканці Івано-Франківська – 51,8 млн грн, або практично 10% від загального боргу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на початок липня борг споживачів перед ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут”, що працює під брендом “ТВІЙ ГАЗЗБУТ”, за надані послуги складає 526,705 млн грн. Найбільше боргує населення – 520,290 млн грн; заборгованість промислових підприємств складає 2,7 млн грн, а бюджетних організацій – 3,55 млн грн, понад 150 тисяч заборгували компанії релігійні організації, зазначає Інтерфакс-Україна.

Так, найбільше боргують мешканці Івано-Франківська – 51,8 млн грн, або практично 10% від загального боргу. Жителі ще двох найбільших міст Прикарпаття – Коломиї та Калуша наборгували на 12 та 8 млн грн відповідно. Замикають п’ятірку антирейтингу мешканці з Долини та Надвірної, які мають практично однакові суми боргу в межах 3,5 млн грн.

Як повідомила начальник відділу продажів фізичним особам ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” Леся Хараїм, більшість боржників – 80% мають перед компанією заборгованість за спожитий газ до 1000 грн; ще 16% накопичили борг до 5000 грн і лише 4% є злісними неплатниками із сумою понад 5000 грн.

В ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” нагадують побутовим споживачам, що з 1 травня змінились правила нарахування субсидії – відтепер вона надаватиметься виключно в готівковій формі. Однак наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки субсиденту. У свою чергу компанія нагадує споживачам, які мають заборгованість за спожитий газ, про можливість укладення договору реструктуризації боргу.

Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців залежно від суми боргу та рівня сукупного доходу на дату реструктуризації. У разі, коли доходу споживача не вистачає для повного погашення протягом 12 місяців, як виняток, строк дії договору може бути продовжений. Як правильно оформити заяву та інші деталі можна уточнити в в регіональних відділеннях чи центрах обслуговування клієнтів“, – зазначає Леся Хараїм.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?