Проблемні борги

16-річну справу про банкрутство ПАТ «Черкасиобленерго» закрито

1 квітня 2021, 15:47Новини157

Ініціатором банкрутства ПАТ «Черкасиобленерго» в 2004 році виступило ТОВ «Агентство регіонального розвитку паливно-енергетичного комплексу «А/РТЕК».

  • Посилання скопійованоlink copied

Рішення про припинення процедури банкрутства енергетичного товариства 30 березня ухвалив Господарський суд в Черкаській області, зазначає «Черкасиобленерго».

Як зазначається, ініціатором банкрутства ПАТ «Черкасиобленерго» в 2004 році виступило ТОВ «Агентство регіонального розвитку паливно-енергетичного комплексу «А/РТЕК». При цьому борг перед цією структурою виник майже сімнадцять років тому за начебто придбане насіння соняшника, всупереч навіть статутній діяльності ПАТ «Черкасиобленерго», вказують у компанії.

«Для нашого підприємства рішення Господарського суду Черкащини є по-справжньому значимим, адже нарешті поставлена крапка в історії процесу банкрутства компанії, яка тривала довгих 16 років. Це важливий крок для подальшого ефективного розвитку компанії. Крім цього це дасть нам можливість підвищити ще більше інвестиційну привабливість в процесі приватизації. Рішення про закриття банкрутства додає трудовому колективу впевненості в успішному майбутньому Товариства та їх власній стабільності», – наголосив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.

За словами директора з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерини Беспалової, закриття справи про банкрутство стало можливим завдяки прийнятому 5 лютого Фондом держмайна України наказу про приватизацію пакету акцій ПАТ «Черкасиобленерго». Відтак відповідно до вимог чинного законодавства, включення об’єктів чи то державного, чи комунального майна до переліку приватизації передбачає припинення процедури банкрутства.

«Під час судового розгляду ініціюючий кредитор посилався на те, що процес приватизації з боку Фонду є незаконним, а держава, начебто не володіє пакетом акцій, більшим, ніж 50%. Але ж достеменно відомо, підтверджено документами, що «станом на час розгляду справи держава володіє контрольним пакетом акцій ПАТ «Черкасиобленерго», який сукупно складає 71% капіталу», що і було встановлено Черкаським господарським судом під час розгляду справи», – зазначила директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?