Осінні рефлексії щодо діяльності Робочої групи з питань банкрутства
Мета робочої групи – це балансування законодавчих норм України задля здійснення швидкого, ефективного банкрутства

Вчора ввечері колеги скинули мені посилання на статтю Сергія Боярчукова «ВИБОРИ ДО НААКУ. РОЗКОЛ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ ПІДҐРУНТІ, ЧИ СПРОБА «ЗРОБИТИ НАС ЩЕ РАЗ»? – з фразою, “а ти бачив, що він про тебе написав”.
Прочитав. Висновок: про мене там взагалі одна фраза, і та в позитиві)))
Щодо всього іншого, то це виключно внутрішнє бачення Сергієм історичних подій 2019-2021 років, гіпертрофоване літературними прийомами для привертання уваги.
Ще один висновок: свого часу я все-таки переконав автора і йому «стало зрозуміло, що СРО необхідно створювати за будь-якої ціни, аби вирвати контроль за діяльністю арбітражних керуючих з лап держави». Що тут скажеш, так, вмію давати енергії людям.
Однак, якщо без емоцій, то серйозно слід відреагувати лише на слова в розрізі згадування Робочої групи з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства: «на неї (Робочу групу) будуть покладені великі надії на покращення законодавства та іншу лобістську роботу щодо підвищення авторитету арбітражних керуючих». Мета робочої групи – це балансування законодавчих норм України задля здійснення швидкого, ефективного банкрутства, відповідно з дотримання балансу прав боржника, кредитора і АК (про що, до речі, поговоримо на Форумі АПУ 19.11.2021).
І чому С.Боярчуков придумав для РГ якусь іншу лобістську роботу щодо підвищення авторитету арбітражних керуючих – я думаю нікому з учасників Групи не відомо. Та й за два роки роботи особистої участі пана Сергія в лобістській діяльності саме в цій сфері в комітеті та парламенті я не бачив.
«Щойно вона перестала бути піар-майданчиком для виборів, туди почали включати всіх бажаючих» – кожного разу на засіданнях Групи обговорювались важливі законодавчі ініціативи, і до них (з моменту створення) могли долучитись всі бажаючі спеціалісти. Висновок – Сергій Боярчуков вважав групу піар-майданчиком, але враховуючи, що з 50 засідань відвідав максимум 2, то попіаритись на її роботі, вочевидь, не вийшло.
Всю інформацію про діяльність РГ можна подивитись на сайті https://bankruptcy.vision/
Кількість осіб, долучених до роботи групи, – 54 (я вже всіх їх можу назвати своїми друзями, незважаючи на протилежність поглядів).
І навряд чи можна вважати скороченням той факт, що з її складу були виключені сам С.Боярчуков, Ю.Хорунжий чи Р.Сидорович, бо вони й так не брали в ній активної участі.
«І раптом грім серед ясного неба – мораторій на банкрутства! Потім ще гірше – скасування “автомата”, яке було на руку великим гравцям, але однозначно поставило хрест на незалежності арбітражних керуючих», « будь-хто вбиває найменшу надію на незалежність самих арбітражних керуючих» – Сергій Боярчуков, як знавець парламенту і процедур лобізму і прав депутатів, чудово знає, що «автомат» був відмінений правкою А.Мотовиловця – в редакції РГ такої норми не було (і тут питання, чи не є він тим самим «великим гравцем»).
Мораторій на банкрутства – не підтримувався ні Мінюстом, ні РГ, але знову ж таки саме профільний підкомітет його протягнув, і наразі затягує скасування цього мораторію.
Врешті-решт, нагадаю як той самий Руслан Сидорович в квітні минулого року реагував на мораторій на тому ж самому сайті, – https://bankruptcy-ua.com/articles/14081
Питання по погодинній праці АК було заслухано і прийнято (зауважу, без запрошення членів РГ на комітет) радником О. Мовчана Юліаном Хорунжим, а хто в нього в команді, всі чудового знають. І як раз тут С.Боярчуков, як справжній командний гравець та борець за права АК, міг відреагувати, використавши свої лобістські навички. Та не склалось…
Хто бажає щось змінити – робить свою роботу. Інші або допомагають, або заважають, або лише говорять.
Висновки кожен може зробити сам.
Чи сподобався
вам цей матеріал?
Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.
Матеріали за темою

Законодавство

Законодавство

Законодавство

Законодавство

Законодавство
