Збанкрутілим банком «Січ» зацікавились п’ять інвесторів: Укрпошта, КМДА, Тігіпко, Акордбанк та «РВС Банк»

9 вересня 2022, 08:47Новини319

Этот материал также доступен на русском

Банк має близько 1 млрд грн «живих» коштів на коррахунках та в державних облігаціях

  • Посилання скопійованоlink copied

П’ять потенційних інвесторів — Акордбанк Данила Волинця, «РВС Банк» Олександра Стецюка і Руслана Демчака, Таскомбанк Сергія Тігіпка, Укрпошта та Київміськадміністрація – можуть взяти участь у конкурсі Фонду гарантування вкладів для отримання всіх або частини активів та зобов’язань неплатоспроможного банку «Січ», повідомили Forbes троє з претендентів

Ключові факти:

  • Банк має близько 1 млрд грн «живих» коштів на коррахунках та в державних облігаціях, будівлю головного офісу на столичному Подолі на 2500 квадратів, ліцензоване банківське програмне забезпечення, три десятки відділень, мережу терміналів в сервіс-центрах МВС.
  • Двоє з потенційних інвесторів хочуть отримати частину активів та зобов’язань «Січі», щоб розширити клієнтську базу. Київміськадміністрація розглядає можливість придбати банк в цілому, щоб створити на його базі муніципальний банк.
  • КМДА має найбільші шанси перемогти у конкурсі інвесторів, адже Фонд гарантування обирає найкращу пропозицію. Якщо інвестор забере банк цілком, фонду не доведеться виплачувати гарантоване відшкодування на 1 млрд грн та кошти кредиторам після реалізації активів.
  • Історія збанкрутілого банку «Хрещатик», де громаді належало 25%, не повториться, вважають в КМДА, адже влада міста проситиме міжнародних партнерів увійти до капіталу та наглядової ради банку та буде узгоджувати з ними питання відновлення роботи банку і його стратегії.
  • У разі придбання банку в цілому новий власник буде сплачувати кошти вкладникам на 1 млрд грн, зобовʼязаний виконати застряглі платежі та повернути 1 млрд грн бізнесу. Серед найбільших клієнтів банку були дві приватні газопостачальні компанії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.