За кордоном

З початку року чистий прибуток банків РФ виріс на 9% за рахунок скорочення резервів

6 травня 2021, 13:43Новини131

Этот материал также доступен на русском

На початку пандемії банки посилювали ризик-політику та активно нарощували резерви, побоюючись істотного погіршення платоспроможності позичальників.

  • Посилання скопійованоlink copied

У I кварталі 2021 року зріс на 9% чистий прибуток російського банківського сектора і склав 537 млрд рублів, – повідомляє Долг.РФ, з посиланням на ТАСС.

За словами експертів агентства Національні кредитні рейтинги (НКР), така динаміка пов’язана зі скороченням відрахувань в резерви на можливі втрати, які в звітному періоді склали 121 млрд рублів проти 362 мільярдів рублів в I кварталі 2020 року. Про це йдеться в коментарі НКР за підсумками аналізу даних звітності кредитних організацій, які опублікував Банк Росії.

Скорочення операційного доходу спостерігається у роздрібних банках (-3%), універсальних (-10%) і корпоративних (-14%). Найгірший результат (-35%) показали інвестиційні банки, які найбільшою мірою залежать від динаміки фінансових ринків і рубля, – відзначили експерти.

«На початку пандемії банки посилювали ризик-політику та активно нарощували резерви, побоюючись істотного погіршення платоспроможності позичальників: в I кварталі минулого року банки створили резервів на 362 мільярдів рублів, 156 млрд рублів з яких прийшлося на Сбербанк. У поточному році необхідність у додаткових резервах відпала: у січні – березні 2021 року відрахування були втричі менші, ніж за той же період минулого року, – 121 млрд рублів, з яких Сбербанк сформував лише 25 млрд рублів», – йдеться в матеріалі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом