За кордоном

З початку року чистий прибуток банків РФ виріс на 9% за рахунок скорочення резервів

6 травня 2021, 13:43Новини99

Этот материал также доступен на русском

На початку пандемії банки посилювали ризик-політику та активно нарощували резерви, побоюючись істотного погіршення платоспроможності позичальників.

  • Посилання скопійованоlink copied

У I кварталі 2021 року зріс на 9% чистий прибуток російського банківського сектора і склав 537 млрд рублів, – повідомляє Долг.РФ, з посиланням на ТАСС.

За словами експертів агентства Національні кредитні рейтинги (НКР), така динаміка пов’язана зі скороченням відрахувань в резерви на можливі втрати, які в звітному періоді склали 121 млрд рублів проти 362 мільярдів рублів в I кварталі 2020 року. Про це йдеться в коментарі НКР за підсумками аналізу даних звітності кредитних організацій, які опублікував Банк Росії.

Скорочення операційного доходу спостерігається у роздрібних банках (-3%), універсальних (-10%) і корпоративних (-14%). Найгірший результат (-35%) показали інвестиційні банки, які найбільшою мірою залежать від динаміки фінансових ринків і рубля, – відзначили експерти.

«На початку пандемії банки посилювали ризик-політику та активно нарощували резерви, побоюючись істотного погіршення платоспроможності позичальників: в I кварталі минулого року банки створили резервів на 362 мільярдів рублів, 156 млрд рублів з яких прийшлося на Сбербанк. У поточному році необхідність у додаткових резервах відпала: у січні – березні 2021 року відрахування були втричі менші, ніж за той же період минулого року, – 121 млрд рублів, з яких Сбербанк сформував лише 25 млрд рублів», – йдеться в матеріалі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?