Проекти та інновації

З початку дії держпрограми «Доступна іпотека 7%» надано кредитів на 124 млн грн

27 квітня 2021, 14:13Новини145

Этот материал также доступен на русском

До програми «Доступна іпотека 7%» вже приєдналися 13 банків.

  • Посилання скопійованоlink copied

З початку дії державної програми «Доступна іпотека 7%» надано кредитів на 124 млн грн. Про це повідомив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук в інтерв’ю Укрінформу, зазначає Мінфін.

Так, до програми «Доступна іпотека 7%» вже приєдналися 13 банків. Посадовець висловив сподівання, що надалі кількість укладених іпотечних угод швидкими темпами зростатиме. Влада розраховує, що до кінця року житло за пільговими іпотечними програмами отримають до 5 тис. українських родин.

За його словами, механізм реалізації програми передбачає часткову компенсацію державою відсотків за банківськими іпотечними кредитами, аби людям позики обходилися не більш ніж у 7% річних.

«Умови програми доволі широкі та ліберальні. Існують хіба тільки вікові обмеження (що логічно): на кінець дії іпотечної угоди вік позичальника не повинен перевищувати 70 років. Таке застереження ухвалили з огляду на ризики для банків. Ще є певні нормативні обмеження площі квартири, яку можна брати в іпотеку на пільгових умовах. І все. Тож у принципі будь-хто з громадян може подати заявку на участь у програмі. Тобто немає жодної пріоритетизації за соціальним статусом громадян», — пояснив Драганчук.

Пріоритетний підхід, за словами заступника міністра, планується застосувати у рамках наступного етапу втілення «іпотечних» планів держави, коли повноцінно запрацює компанія Укрфінжитло.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень