За кордоном

WSJ: У США пропонують припинити обіг 100-доларових банкнот, щоб «відкрити очі» росіянам

15 травня 2022, 12:33Новини1281

Этот материал также доступен на русском

Станом на 2019 рік у рф налічувалося понад 300 тонн таких банкнот — це близько $31,5 млрд

  • Посилання скопійованоlink copied

Більшість росіян ще тільки починають здогадуватись про спражвній вплив західних санкцій. Але є одна річ, яку Міністерство фінансів США може зробити, аби реально обнулити рейтинг довіри до путіна та російської економіки, — негайно припинити обіг 100-доларових банкнот у росії. Про це пише газета The Wall Street Journal.

На думку наукового співробітника Гуверівського інституту Маркоса Куналакіса, замість того, аби інвестувати у власні пенсійні заощадження, росіяни захищають свої накопичення, конвертуючи рублі в долари і ховаючи їх під подушкою. Волатильність російського рубля у парі зі стабільністю долара США зробили американську валюту кращим механізмом заощаджень, уточнює він.

При цьому протягом довгих років громадяни росії, каже Куналікіс, віддавали перевагу виключно 100-доларовим купюрам. Станом на 2019 рік у рф налічувалося понад 300 тонн таких банкнот — це близько $31,5 млрд.

Експерт вважає, що різке скасування обігу 100-доларових купюр може викликати у росіян сильну негативну реакцію по відношенню до дій влади, а поточний стан економіки рф не дозволить оперативно на це відреагувати та провести конвертацію всіх заощаджень в іншу валюту.

Таким чином, накопичення росіян перетворяться на папір.

Куналікіс також вважає, що скасування 100-доларових банкнот піде на користь і США, оскільки 80% купюр знаходиться за межами країни, підживлюючи тіньову економіку та диктаторські режими. Експерт закликає для початку провести політичні дебати про відміну банкнот, стверджуючи, що тільки одне це змінить настрої росіян.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Реалії бізнес-сьогодення вимагають згадати про славнозвісне прислів’я: «Кому війна, а кому мати рідна»

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Іпотекодавець повинен своєчасно повідомляти іпотекодержателя про будь-яку загрозу знищення, пошкодження, псування чи погіршення стану предмета іпотеки

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Здається, депутати хочуть у ручному режимі керувати коштами, прикриваючись благородною метою підтримки вітчизняного машинобудування

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У 2018 та 2019 роках українське представництво шведського концерну Scania «атакували» два її колишніх дилера – «Журавлина» (м. Сарни Рівненської області) та «Проскан» (м. Київ)

Розслідування

Статті • БОРГ-review
«Готель «Козацький» – це приклад активів, які звітують про збитки, але паралельно генерують «сірий кеш» певним особам у керуючих ними структурах