За кордоном

WSJ: У США пропонують припинити обіг 100-доларових банкнот, щоб «відкрити очі» росіянам

15 травня 2022, 12:33Новини1372

Этот материал также доступен на русском

Станом на 2019 рік у рф налічувалося понад 300 тонн таких банкнот — це близько $31,5 млрд

  • Посилання скопійованоlink copied

Більшість росіян ще тільки починають здогадуватись про спражвній вплив західних санкцій. Але є одна річ, яку Міністерство фінансів США може зробити, аби реально обнулити рейтинг довіри до путіна та російської економіки, — негайно припинити обіг 100-доларових банкнот у росії. Про це пише газета The Wall Street Journal.

На думку наукового співробітника Гуверівського інституту Маркоса Куналакіса, замість того, аби інвестувати у власні пенсійні заощадження, росіяни захищають свої накопичення, конвертуючи рублі в долари і ховаючи їх під подушкою. Волатильність російського рубля у парі зі стабільністю долара США зробили американську валюту кращим механізмом заощаджень, уточнює він.

При цьому протягом довгих років громадяни росії, каже Куналікіс, віддавали перевагу виключно 100-доларовим купюрам. Станом на 2019 рік у рф налічувалося понад 300 тонн таких банкнот — це близько $31,5 млрд.

Експерт вважає, що різке скасування обігу 100-доларових купюр може викликати у росіян сильну негативну реакцію по відношенню до дій влади, а поточний стан економіки рф не дозволить оперативно на це відреагувати та провести конвертацію всіх заощаджень в іншу валюту.

Таким чином, накопичення росіян перетворяться на папір.

Куналікіс також вважає, що скасування 100-доларових банкнот піде на користь і США, оскільки 80% купюр знаходиться за межами країни, підживлюючи тіньову економіку та диктаторські режими. Експерт закликає для початку провести політичні дебати про відміну банкнот, стверджуючи, що тільки одне це змінить настрої росіян.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?