Проблемні борги

Вкладник отримав відшкодування за депозитом 200 тис грн: чи зможе він отримати залишок коштів на поточному рахунку?

4 березня 2021, 10:27Новини184

Этот материал также доступен на русском

На суму, що перевищує 200 000 грн фізичні особи, у тому числі фізичні особи-підприємці, мають право заявити до банку свої кредиторські вимоги. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Граничний розмір відшкодування для однієї особи, у тому числі фізичної особи-підприємця, на сьогодні становить 200 000 грн, незалежно від кількості рахунків у одному банку. Залишки коштів на всіх рахунках однієї особи, незалежно від того, використовуються вони для власних потреб чи для підприємницької діяльності, підсумовуються і виплачується не більше суми граничного розміру відшкодування, – повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

На суму, що перевищує 200 000 грн, після прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, фізичні особи, у тому числі фізичні особи-підприємці, мають право заявити до банку свої кредиторські вимоги.

Крім того, варто пам’ятати, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку» відшкодування коштів за вкладами фізичних осіб-підприємців здійснюється Фондом незалежно від дня відкриття рахунка, починаючи з 1 січня 2017 року щодо банків, віднесених до категорії неплатоспроможних після 1 січня 2017 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
У перспективі, як не прикро це казати, саме війна може стати каталізатором для модернізації виконавчої системи, як з технологічного, так і з управлінського погляду

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Виконання судових рішень відносно державних підприємств є суттєво утрудненим діючими мораторіями

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Примусове виконання аграрних нот має певні особливості

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Згідно з Прикінцевими положеннями цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування (тобто з 23.01.2025), а положення про превентивну реструктуризацію – ще через шість…

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною