Уряд схвалив законопроект, що сприятиме сталому розвитку енергетичної інфраструктури України

22 березня 2023, 10:03Новини290

Этот материал также доступен на русском

Законопроектом, зокрема, визначаються поняття «проекти національного інтересу у сфері енергетики», «проекти спільного інтересу Енергетичного Співтовариства», та «проекти взаємного інтересу»

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив розроблений Міненерго проект Закону України «Про проекти національного інтересу у сфері енергетики». Він передбачає запровадження зрозумілої та прозорої процедури реалізації проектів національного інтересу у сфері енергетики.

«Майбутнє української енергетики – у втіленні провідних технологій, які дозволять не тільки зміцнити нашу енергонезалежність, але і посилять енергетичну безпеку Європи. Ухвалення цього законопроекту сприятиме сталому розвитку енергетичної інфраструктури України, надійному та безперебійному постачанню енергоресурсів, інтеграції України в енергетичний простір ЄС», – наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Законопроектом, зокрема, визначаються поняття «проекти національного інтересу у сфері енергетики», «проекти спільного інтересу Енергетичного Співтовариства», та «проекти взаємного інтересу», а також порядок і критерії відбору таких проектів.

Серед іншого проект визначає можливість та порядок транскордонного розподілу інвестиційних витрат для проектів спільного інтересу Енергетичного Співтовариства між країнами з найбільш позитивним впливом від реалізації.

Проект акта погоджено Секретаріатом Енергетичного Співтовариства як такий, що відповідає законодавству ЄС.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами