За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 24 листопада

24 листопада 2022, 09:10Новини44

Этот материал также доступен на русском

Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти РФ

  • Посилання скопійованоlink copied

23 листопада Європейський парламент під час голосування підтримав резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму. Резолюцію підтримали 575 європарламентарів, 8 були проти, 24 утрималися, передає “Європейська правда”.

У документі Європарламент визнав, що Росія здійснює “невибіркові атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру” в Україні, в результаті чого загинули тисячі людей. На окупованих територіях агресори проводять “страти без суду і слідства, здійснюють викрадення, сексуальне насильство, катування та інші звірства”, додається в резолюції. Було також згадано про масові вбивства в Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, а також напади на маріупольський театр та залізничний вокзал Краматорська.

Автори проєкту також підрахували, що Росія порушує принципи Статуту ООН, спричинила гуманітарну кризу в Маріуполі та зруйнувала 95% міста, перекриває доступ українців до газу, електроенергії, води та інтернету, а також до основних товарів і послуг. У зв’язку з цим Європарламент закликав ЄС та його держави-члени розробити правову базу для визначення держав як спонсорів тероризму та держав, які використовують засоби тероризму, що спричинить низку суттєвих обмежувальних заходів проти цих країн та матиме глибокі обмежувальні наслідки для відносин ЄС з цими країнами.

Також Європарламент закликає Раду ЄС згодом розглянути питання про внесення Російської Федерації до такого списку держав-спонсорів тероризму ЄС, а партнерів ЄС – вжити аналогічних заходів. Крім того, євродепутати закликали ЄС та його держави-члени вжити заходів для ініціювання всеосяжної міжнародної ізоляції РФ, в тому числі щодо членства Росії в міжнародних організаціях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території Російської Федерації. Також, з огляду на ескалацію російських ударів по цивільній інфраструктурі України Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти РФ.

Ситуація станом на 22 листопада 2022 року

  • Бюро економічної безпеки передало в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) актив відомих російських бізнесменів на 10 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба БЕБ. Зазначається, що відповідне рішення суду стосується раніше заарештованих корпоративних прав у вигляді 100% часток статутного капіталу, акцій, а також промислових зразків підприємств групи компаній, які підконтрольні громадянам РФ – відомим російським мільярдерам. Ринкова вартість переданих активів становить понад 10 млрд грн. Під час досудового слідства правоохоронці встановили, що власники групи компаній намагалися приховати і замаскувати фактичне володіння належними їм активами на території України. “Зокрема, спробували фіктивно вивести зі своєї власності активи 7 підприємств з виробництва та реалізації питної води, які розташовані в нашій державі. Зазначені підприємства знаходяться у їхній фактичній власності через підконтрольну офшорну компанію нерезидента”, – пояснюють у БЕБ. Зазначається, що так звані російські бізнесмени намагалися уникнути санкцій та примусового вилучення прав власності.
  • Обсяг валютних вкладів росіян впав нижче за $60 млрд. Це найнижчий показник з 1 лютого 2012 року, розрахував РБК за матеріалами Центробанку рф. З початку року залишки на валютних вкладах знизилися на 37,9%, на $36,4 млрд. Центробанк раніше повідомляв, що на 1 жовтня валютні вклади у доларовому вираженні становили $63,4 млрд. На початок листопада вони знизилися ще на $3,7 млрд. Для порівняння: 1 лютого 2012 року обсяг вкладів становив $69,2 млрд. Аналітичне кредитне рейтингове агентство очікує, що у 2023 році частка валютних вкладів росіян перебуватиме в середньому на рівні 10% від загального обсягу заощаджень або ще нижче.
  • За інформацією Ъ, казахстанська Kaz Minerals може відкласти запуск Баїмського рудного проекту на Чукотці до 2028 року. Водночас на один рік може зміститися і запуск головної плавучої АЕС «Росатому», необхідної для енергопостачання об’єкта. Зрушення запуску комбінату, на думку аналітиків, було очікуване через складнощі з фінансуванням на тлі санкцій та постачанням обладнання. Влітку поточного року в річному звіті Kaz Minerals повідомлялося, що через санкції компанія може зіткнутися з проблемами виконання зобов’язань за кредитами ВТБ, що потрапив в американський SDN-лист.

  • Російські банкіри вимагають знизити вимоги щодо безпеки обладнання та пристроїв, які використовуються при біометричній автентифікації клієнтів. В іншому випадку, стверджують учасники ринку, виконати норми, що набирають чинності з березня 2023 року, неможливо «за відсутністю відповідних технічних рішень». Якщо банки не зможуть забезпечити необхідний рівень захисту, оплата та прохід «по обличчю» стануть неможливими до появи відповідної за якістю та ціною техніки.
  • Electronic Arts (EA) повністю залишила російський ринок, повідомили джерела «Ізвестій». За інформацією газети, компанія «більше не представлена» в Росії, всі маркетингові активності щодо СНД перенесені до польського офісу. EA володіє франшизами Need For Speed, Medal of Honor, The Sims, Battlefield, Dead Space, FIFA, Mass Effect, Star Wars (в ігровій індустрії), Apex Legends та безліччю інших. EA призупинила продаж своїх ігор для російських і білоруських користувачів на початку березня у відповідь на початок війни в Україні. Продукти компанії недоступні для росіян в онлайн-магазинах. У її фінансовому звіті у травні йшлося, що вона не має наміру відновлювати продаж як мінімум до квітня 2023 року.

  • Обсяги промислового виробництва РФ у жовтні 2022 року скоротилися, порівняно з аналогічним періодом 2021 року, на 2,6%, повідомляє Росстат. Зниження обсягу випуску продукції спостерігалося у наступних галузях (порівняно з жовтнем 2021 року): виробництво автотранспортних засобів, причепів та напівпричепів – 45,2%; обробка деревини – 19,7%; виробництво лікарських засобів та матеріалів, що застосовуються з медичною метою — 8,5%; виробництво текстильних виробів – 9,5%; виробництво інших транспортних засобів та обладнання (включаючи авіаційну техніку, суднобудування тощо) – 8,3%; виробництво машин та обладнання, не включених до інших угруповань (у тому числі верстатобудування, випуск металургійного, гірничодобувного обладнання, сільськогосподарської техніки тощо) – 6,6%; хіміндустрія – 6,6% та виробництво гумових та пластмасових виробів – 2,1%; ремонт та монтаж машин та обладнання – 5,6%; виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції – 5,5%; металургійне виробництво – 2,4%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Професійність військових зараз має велике значення, тому реформа беззаперечно має відбуватися

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Cеред членів Ради адвокатів Київської області все частіше лунали думки розпочати проєкт, в якому б розповідалось про долю та історію адвокатів на війні