Ураження санкційною зброєю: хроніки 2 квітня

2 квітня 2022, 13:01Новини352

Этот материал также доступен на русском

Компанії-постачальники продовжують залишати російський ринок

  • Посилання скопійованоlink copied

За останній місяць росія зіткнулася з найгіршим з 2020 року спадом виробничої активності. Якщо два роки тому причиною був COVID-19, то зараз аналітики S&P Global пов’язують це з різким збільшенням строків поставок та нестачею сировини і комплектуючих. Вочевидь внаслідок санкцій. Такі розрахунки агентства підтверджують і новини російських ринків. Кожен день з’являються повідомлення від галузей про брак матеріалів для безперебійної роботи та прогнози щодо пов’язаних з цим негативних економічних наслідків.

Буквально декілька днів тому один з найбільших постачальників алюмінієвої тари для напоїв Ball повідомив про вихід з росії. А вже вчора виробники пива заявили про нестачу алюмінієвих банок та їх потенційне зникнення з ринку та заміну на скляні чи ПЕТ-упаковки.

Винороби прогнозують зростання цін та необхідність шукати російські аналоги комплектуючих для виробництва.

Смартфони у магазинах дорожчають через відмову виробників надавати розстрочки дистриб’юторам.

Іноземні замовники скасовують контракти з російськими анімаційними студіями.

Найдешевша Lada у дилерів вже коштує як європейський кросовер, підкоривши планку у 2 млн рублів.

Список можна продовжувати довго, адже компанії-постачальники продовжують залишати російський ринок, не лише зменшуючи виробничу активність, але й ставлячи під загрозу робочі місця.

Ситуація станом на 2 квітня 2022 року

  • Мінторг США запроваджує експортні обмеження проти 120 російських та білоруських оборонних компаній. Сам документ опублікують 7 квітня, хоча його драфт вже присутній в ЗМІ. Серед компаній, що потрапили під санкції – ФГУП “Федеральний центр подвійних технологій “Союз”, АТ “Енергія”, новосибірський завод “Електросигнал”, “Тамбовський завод “Октябрь”, АТ “Уралелемент” та інші. Також під обмеження потрапили Внутрішні війська МВС Білорусії, КДБ республіки та спецпідрозділ КДБ “Альфа”. Напередодні директор з комунікацій Білого дому Кейт Бедінгфілд заявила, що внесені до списку Мінторгу компанії більше не зможуть отримувати передові технології США без ліцензії, “в отриманні якої буде відмовлено в більшості випадків, якщо не завжди”.
  • Про повний вихід з рф заявив найбільший європейський виробник картону Smurfit Kappа Group (700 робітників).

  • Данський виробник теплової автоматики та холодильної техніки Danfoss оголосив, що йде з ринку рф та білорусі. Про це повідомляє TV SYD із посиланням на заяву компанії. За словами директора з комунікацій Danfoss Каспера Ельбйорна, це означає, що всі співробітники в двох країнах тепер будуть звільнені. У компанії загалом 1300 російських і білоруських співробітників.

  • Естонія заборонила Яндекс.Таксі та закликає країни ЄС наслідувати цей приклад.
  • Газпрому довелося вийти зі своєї німецької “дочки”, аби не допустити її націоналізацію.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 1 квітня
Новини • Війна з Росією
  • Logitech International S.A. зупиняє постачання до рф. Це швейцарська компанія, виробник комп’ютерної периферії, девайсів для геймерів.

  • Recruit Group, кадрова компанія обмежила діяльність своєї системи вакансій Indeed на російській території та видалила із системи всі оголошення про вакансії від російських урядових і військових організацій.
  • Automatic Data Processing припинила продажі у рф. Це американська компанія, що є постачальником ПЗ та послуг для управління людськими ресурсами.
  • Amadeus IT Group припинила співпрацю з “Аерофлотом”. Тепер рф позбавлена системи бронювань авіаквитків, готелів, круїзних турів, прокату автомобілів.
  • Emerson Electric припиняє інвестиції до росії. Компанія поєднує технологію та інжиніринг у багатьох галузях промисловості й пропонує технологічні рішення для промислових, комерційних та споживчих ринків.
  • Nintendo Company Limited припинив постачання консолей до росії. Також платіжний сервіс Nintendo eShop призупинив обробку платежів у рублях.
  • Угорська бюджетна авіакомпанія Wizz Air вирішила скасувати всі свої рейси до росії на період літнього сезону, а також видаляє відповідні маршрути із системи бронювання.

  • Постачання шампанського з Франції до росії було зупинено після початку вторгнення, а перспективи відновлення невідомі. Про це повідомив гендиректор Спілки будинків шампанського Франції (UMC) Давід Шатійон. За його словами, з того часу не було надіслано жодної пляшки шампанського.
  • Індійський технологічний гіганг Infosys закриє свої офіси в росії.
  • Дочірня компанія російського “Сбєрбанку” отримала згоду від британського суду щодо встановлення тимчасової адміністрації в банку, що фактично означає початок процедури банкрутства фінустанови
  • Лондонська біржа металів (LME) ввела заборону на розміщення на своїх складах кольорових металів із рф, у тому числі міді, свинцю, алюмінію та алюмінієвих сплавів.

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”