Ураження санкційною зброєю: хроніки 1 квітня

1 квітня 2022, 12:59Новини485

Этот материал также доступен на русском

Негативний ефект від санкцій відчувають усі, в тому числі й суміжні з підсанкційними, галузі економіки рф

 • Посилання скопійованоlink copied

Протягом усього березня 2022 року більшість великих західних компаній висловила своє ставлення до роботи на російському ринку. З тими, хто захотів лишитися, ведеться запекла боротьба активістів, дипломатів та підприємців за відмову від росії. Водночас в рф все частіше проявляються наслідки виходу з її ринку інших бізнесів.

 1. По-перше, негативний ефект відчувають суміжні галузі. Так, наприклад, російські девелопери зсувають строки здачі нових торгових центрів через брак орендарів, а основні мобільні оператори економлять обладнання та відмовляються підключати безлімітний мобільний інтернет новим користувачам.
 2. По-друге, великий бізнес, який вже частково обмежив діяльність у росії, вимушений йти на більш радикальні кроки теж внаслідок санкцій.

Наприклад, автоконцерн Stellantis, який три тижні лише зупинив експорт та імпорт своєї продукції, вчора повідомив про вимушене закриття російського заводу через брак деталей. Концерн виробляв автомобілі Peugeot 408 та Citroen С4, а також міні-фургони Peugeot, Citroen та Opel. На заводі працює близько 2700 співробітників, наслідки для яких поки невідомі.

Нові й нові результати санкцій росіяни відчувають кожного дня.

Ситуація станом на 1 квітня 2022 року

 • Швейцарія має намір проголосувати за рішення з питання закриття доступу до ресурсів Європейського банку реконструкції та розвитку для росії та білорусі.
 • Міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації підрозділів “Газпрому” і “Роснєфті” в країні через занепокоєння щодо безпеки енергопостачання.
 • Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що держава долучилася до всіх запущених Заходом фінансових санкцій проти рф. Як повідомляє Укрінформ, про це грузинський лідер сказала в ефірі CNN.

 • До санкційного списку Великої Британії додані ще три компанії – Photon Pro LLP, Majory LLP, Djeco Group LP. Під санкції США ці компанії попали ще раніше. Photon Pro LLP та Majory LLP згадуються у повідомленні Мінфіну США разом із російською компанією Robin Treid та іспанською Invention Bridge SL. За даними американської влади, ці юридичні особи є підставними фірмами, через які російська компанія “Сернія інжиніринг” займається закупівлею обладнання на замовлення російської влади.
 • Marvell Technology Group припиняє передачу своєї продукції прямо та опосередковано клієнтам, що перебувають у росії, білорусі та на території так званих «ДНР» та «ЛНР». Marvell – американська компанія – розробник напівпровідникової продукції.

 • Panduit повідомляє, що тимчасово призупинила приймання замовлень і доставлення клієнтам на росії. Компанія продовжить виплачувати зарплати та пільги своїм російським членам команди. Panduit – це світовий лідер в розробці й виробництві засобів комунікації.
 • Johnson Controls призупинили роботу у рф. Таким чином, Johnson Controls виконуватиме наявні договірні зобов’язання, наскільки це можливо, і відповідно до санкцій, не приймаючи при цьому нові бізнеси чи замовлення.
 • Intuit Inc призупинили облікові записи клієнтів із рф. Американська компанія, виробник бухгалтерського ПЗ, яке широко використовується малим бізнесом та приватними особами.
 • Honeywell призупинили практично всі продажі у рф. Головна американська міжнародна корпорація, що виробляє зброю, космічні системи, автоматичні й контрольні системи, інженерні послуги, транспортаційні системи.

 • Heidrick & Struggles призупинили всі операції в росії. Це міжнародна пошукова компанія зі штаб-квартирою у Чикаго.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 31 березня
Новини • Війна з Росією
 • Citrix призупинили всі продажі у рф. Американська транснаціональна корпорація, яка надає серверні, програмні та комп’ютерні віртуалізації, ПЗ та технології хмари.
 • Akamai Technologies призупинила діяльність у росії та білорусі. Akamai – це провідний постачальник послуг для акселерації вебсайтів, провайдер платформ доставлення.
 • Відомий у світі аукціон предметів мистецтва та розкоші Christie’s заборонив брати участь у торгах клієнтам, які перебувають в росії чи білорусі.

 • Близько €55 млн заморожено в банках Латвії у зв’язку з антиросійськими санкціями Євросоюзу та США у світлі подій в Україні. Про це проінформувала латвійська комісія ринку фінансів та капіталу. “18 березня було заморожено кошти на суму €17,5 млн, минулого тижня – цінні папери вартістю €37,5 млн”, – йдеться у повідомленні. За даними відомства, банками Латвії виявлено три фізичні особи, які користуються їхніми послугами, щодо яких введені прямі санкції, і 32 юридичні особи, які в чорні списки не включені, проте правами власності або контролем пов’язані з персонами, що підпали під рестрикції.
 • Нідерланди зараз заморозили російські активи на €516 млн. Про це йдеться в надісланому в національний парламент листі, підписаному сімома міністрами. Раніше низка депутатів національного парламенту розкритикувала уряд за те, що процес йде дуже повільно. “Багато дій скоординовані, ми виявляємо все більше і більше [активів], – заявив на це глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра. – Але багато, дійсно, ще тільки має бути зроблено”.
 • Майно на суму €900 млн вилучено в Італії у громадян росії, які підпали під європейські санкції. Про це заявив міністр закордонних справ країни Луїджі Ді Майо в інтерв’ю, яке опубліковано на сайті газети Bild. “Ми суворо дотримуємося міжнародних зобов’язань щодо санкцій і, таким чином, щодо конфіскації майна персон, що потрапили під санкції. Вже можна говорити про загальну суму в €900 млн. Ми діяли швидко і послідовно, і так діятимемо надалі”, – сказав він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога