За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 14 квітня

14 квітня 2022, 13:48Новини463

Этот материал также доступен на русском

Україна продовжує боротися за те, аби держава-агресор отримала жорстке покарання за звірства в Бучі, Маріуполі та інших українських містах, де побували росіяни

 • Посилання скопійованоlink copied

Московія вже навіть не приховує, що її економіка впаде, а інфляція суттєво злетить. Та й приховати це було б складно, адже щоразу нові й нові галузі повідомляють про відсутність поставок, дефіцити та високі ціни.

Україна продовжує боротися за те, аби держава-агресор отримала жорстке покарання за звірства в Бучі, Маріуполі та інших українських містах, де побували росіяни. І Україна точно не одна, адже серед блоку підтримки – Литва, чий президент Гітанас Наусєда вчора у ході візиту до Києва публічно закликав ЄС негайно запровадити повне ембарго проти росії та санкції проти всіх російських банків.

Нові дефіцити, арешти й навіть порожні непотрібні вагони для експорту (агресор має у простої понад 150 тис вагонів через зміну напрямів вантажопотоків) – це ще навіть не результат санкцій, а лише їх проміжні значення. Як то кажуть, далі буде.

Ситуація станом на 14 квітня 2022 року

 • Австралія запровадила ще один пакет санкцій проти росії через вторгнення в Україну – зокрема, у санкційному списку “Газпром” та “Транснефть”. Загалом в чорному списку 13 компаній. Крім нафтогазового сектора, Австралія запровадила ввела санкції щодо найбільшої російської телекомунікаційної компанії “Ростелеком”, найбільшого виробника електроенергії в росії “РусГідро”, судноплавних компаній та портів, а також алмазодобувної компанії “Алроса”.
 • Нідерланди заморозили до 600 млн євро російських активів: правоохоронні органи перевіряють, чи є ще компанії чи особи, чиє майно можна заморозити. Про це заявив національний координатор із дотримання та виконання санкцій у МЗС країни Стеф Блок.

 • Про блокування 7 млрд доларів російських активів повідомив офшорний острів Джерсі, що знаходиться в юрисдикції Британії. При цьому вся сума заблокована з рахунків та майна Романа Абрамовича.

 • Влада німецького міста Гамбург конфіскувала супер’яхту Dilbar російського мільярдера Алішера Усманова. Яхта Dilbar — 156-метрове судно, одне з найбільших у світі за обсягом, на ній є 25-метровий басейн та два вертолітні майданчики, оцінюється судно у $600–750 мільйонів. Згідно з індексом мільярдерів від Bloomberg, Алішер Усманов зі статками у $19 мільярдів доларів посідає шосте місце серед найбагатших росіян.

 • Німецька Obi GmbH передає в довірче управління російський бізнес – мережу магазинів Obi – засновнику консалтингової групи «Аудит груп» та юридичної агенції «Сезар консалтинг» Борису Любошицю. Надалі бізнес перейде російському інвестору, який розвиватиме компанію з поступовою відмовою від товарного знаку Obi. Що за інвестор — поки що невідомо, Любошиць у цій угоді представляє інтереси німецького холдингу та потенційного покупця.
 • Великі світові торгові будинки планують скоротити закупівлю нафти та палива у російських державних нафтових компаній вже 15 травня, щоб уникнути порушення санкцій Європейського Союзу щодо росії
 • Британська транснаціональна компанія Reckitt, яка володіє такими брендами як Durex, Nurofen та Strepsils передасть свій бізнес в рф третій особі і покине ринок агресора

 • У рамках санкцій ЄС проти рф під заборону на постачання з європейських країн потрапили лакофарбові матеріали – на європейські фарби та пігменти припадає щонайменше 50% російського ринку.
 • Велика Британія із 14 квітня забороняє імпорт російського чавуну та сталі, а також експорт квантових технологій та передових матеріалів.
 • Золотовидобувна компанія Petropavlovsk, яка зіткнулася з неможливістю продавати золото через санкції проти Газпромбанку, допускає продаж своїх активів.
 • Велика індійська компанія Infosys, яка займається розробкою програмного забезпечення, закриває представництво у рф через війну проти України. Цю інформацію генеральний директор ІТ-гіганта Саліла Пареха підтвердив телеканалу NDTV.

 • Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з 11 травня призупиняє членство рф в Агентстві з ядерної енергії, якого вона набула у 2013 році. Таке рішення ухвалив керівний орган ОЕСР. Агентство з ядерної енергії (Nuclear Energy Agency) – це спеціалізоване агентство Організації економічного співробітництва та розвитку, яке допомагає своїм членам у підтримці та розвитку наукової, технологічної і правової бази, необхідної для безпечного, екологічного й економічного використання ядерної енергії в мирних цілях.
 • Міжнародне агентство S&P Global Ratings (S&P) відкликало довгострокові та короткострокові кредитні рейтинги платіжної системи Qiwi та холдингової компанії фінансової групи БКС, а також її операційних дочірніх компаній (BrokerCreditService Ltd., BrokerCreditService Structured Products PLC та BCS Prime Brokerage). До відклику компанії мали рейтинги ССС-, повідомляється на сайті агентства. “Ми вирішили відкликати наші рейтинги БКС та її операційних дочірніх компаній, а також Qiwi через їхні тісні зв’язки з росією. Незважаючи на те, що БКС і Qiwi зареєстровані за межами рф, вони працюють переважно в країні, де перебуває більшість їхніх співробітників і клієнтів, і вони отримують більшу частину своїх доходів від російського бізнесу”, – наголошується у повідомленні S&P.

 • Європейське космічне агентство припиняє співпрацю з росією на низці космічних місій на Місяці.
 • Світовий енергетичний конгрес, який мав відбутися у жовтні 2022 року у Санкт-Петербурзі, скасовано.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”