Огляд ЗМІ

Українцям розповіли, що буде з цінами на нерухомість після закінчення війни

25 квітня 2022, 12:37Новини258

Експерти озвучили прогноз на післявоєнний період

  • Посилання скопійованоlink copied

За кілька місяців після закінчення війни в Україні ринок нерухомості знайде баланс між попитом і пропозицією. Після цього ціни на “первинці” почнуть рости приблизно на 1% на місяць, річне подорожчання складе близько 12%. Як пише UBR.ua, такий прогноз висловив фахівець з ринку нерухомості Михайло Артюхов.

Своєю чергою президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта каже, що фактично заморожений ринок первинного житла почне приходити до тями після відновлення роботи Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Після, прогнозує він, середня вартість первинного житла в західних регіонах Україні може збільшитися на 5-10% від довоєнного рівня – цьому посприяє приплив переселенців з інших регіонів держави, а також дефіцит пропозиції на місцевому ринку.

Ринок по всій країні, каже Артюхов, почне відновлюватися не після відкриття Держреєстру, а безпосередньо, коли закінчаться бойові дії.

За його прогнозом, протягом перших трьох місяців угоди будуть характеризуватися розбалансуванням між ціною пропозиції та можливостями потенційних покупців – до цього призведе збільшення частки беруть участь безпосередньо в переговорах власників нерухомості, а не професійних фахівців. Вже після того, як учасники ринку прийдуть до балансу між попитом і пропозицією, ціна на житло почне збільшуватися на 1% на місяць, прогнозує Артюхов. При цьому він вважає, що до довоєнного рівня вартість житла навряд чи повернеться через рік.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що держава відшкодує втрату будинку або квартири в результаті бойових дій.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро