Українці погашають кредити навіть на окупованих територіях

15 вересня 2022, 12:43Новини269

Этот материал также доступен на русском

Найнижчий рівень платежів – в Маріуполі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Немає жодного регіону, де б частка неплатежів сягнула 100%.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Обслуговування роздрібних кредитів під час війни», організованого «Фінансовим клубом».

«Влітку кредитні канікули закінчилися. І вже є перша статистика, як клієнти вийшли з цих канікул. Бачимо, що ті, хто має таку можливість, намагається погашати кредити навіть на окупованих територіях», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Банки пам’ятають, в яких умовах знаходяться їхні клієнти. «Ми не думали, що після виходу з канікул прострочення може бути таким високим. У нас більше половини портфеля було в кредитних канікулах. І там працювали і колекторські служби, і колекшн. І потрібно враховувати, що частина клієнтів перебуває на окупованих територіях чи під обстрілом», – наголосив операційний директор Альфа-Банку (невдовзі Сенс Банк) Роберт Дзялак.

Воєнні дії суттєво вплинули на платіжну дисципліну. «Захід та центр України мають найвищий показник обслуговування кредитів. Якщо ми кажемо про регіони, які частково страждають від активних бойових дій, то там показник змінюється в залежності від області: Харків – гірше, Запоріжжя – гірше, Полтава – краще», – каже Артур Муравицький.

Найнижчий рівень платежів – в Маріуполі. «У нас навіть на окупованих територіях люди, які мають можливість і мають підвищену відповідальність, намагаються дистанційно погашати кредити. Звичайно, що там відсоток обслуговування портфеля суттєво низький, особливо якщо ми кажемо за такі міста, як Маріуполь, яке повністю знищено. Тому там на рівні 10% клієнтів, які знаходять можливість платити за кредитами», – пояснив Артур Муравицький.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону