Україна закликала МАГАТЕ зміцнити стандарти ядерної безпеки

23 травня 2024, 09:38Новини95

Этот материал также доступен на русском

Настав час для трансформації міжнародної системи ядерної безпеки та міжнародних інструментів, щоб вони відповідали поточним викликам і загрозам і, наскільки це можливо, враховували всі майбутні

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна закликала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) посилити зусилля для зміцнення стандартів ядерної безпеки. Про це йдеться у заяві України, що була проголошена на «Міжнародній конференції МАГАТЕ: формування майбутнього» очільницею української делегації – заступником Міністра енергетики Світланою Гринчук.

«Незважаючи на прогрес, якого ми досягли в ядерній безпеці та фізичному захисті, АЕС можуть стати об’єктами збройної агресії та незаконного захоплення. Це сталося з Україною двічі: у 2014-му, коли було анексовано Крим, де розташований Севастопольський дослідницький реактор, та у 2022 році, коли росія незаконно захопила найбільшу атомну електростанцію Європи – Запорізьку АЕС. Такі дії створили безпрецедентні ризики для ядерної безпеки і продовжують створювати такі ризики щодня», – наголосила Світлана Гринчук.

Вона зауважила: те, що зараз відбувається в Україні, — це ядерний тероризм з боку рф. росія знищує тепло- та гідроелектростанції, лінії електропередачі, трансформатори та інші елементи енергетичної системи, а атомна енергія залишається основним джерелом енергії для країни.

«Україна бачить своє майбутнє з атомною енергетикою, і ми хочемо бути впевненими, що це майбутнє буде безпечним і надійним. Тому ми закликаємо Агентство активізувати свої зусилля та переглянути стандарти ядерної безпеки в напрямку посилення, щоб забезпечити готовність режимів ядерної безпеки країн протистояти будь-яким можливим обставинам, включаючи збройний конфлікт, та гарантувати, що країни будуть притягнуті до відповідальності за їх порушення», – наголосила вона.

«Настав час для трансформації міжнародної системи ядерної безпеки та міжнародних інструментів, щоб вони відповідали поточним викликам і загрозам і, наскільки це можливо, враховували всі майбутні», – додала Світлана Гринчук.

Представниця України подякувала МАГАТЕ та державам-членам за об’єднання зусиль, допомогу Україні та роботу у межах робочих груп «Ядерна та радіаційна безпека» та «Енергетична безпека» для реалізації положень Формули миру в Україні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону