У США заявили про участь Білорусі у депортації українських дітей

4 грудня 2023, 11:45Новини111

Этот материал также доступен на русском

США залишаються непохитними у підтримці України й прагненні до справедливості, навіть на тлі інших конфліктів у світі, але правосуддя вимагає довготривалих зусиль.

  • Посилання скопійованоlink copied

Посол США з особливих доручень Бет Ван Шаак повідомила, що Штати мають інформацію про залучення Білорусі до викрадення українських дітей, участь у цьому беруть “доволі моторошні недержавні організації”.

Про це, як пише Прямий, інформує пресслужба Офісу генерального прокурора.

За її словами, російські фільтраційні програми є порушенням Женевських конвенцій, а масове вивезення українських дітей стало жахливим феноменом. Те, що відбувається в Україні, можна характеризувати як злочини проти людяності.

“Маємо інформацію про залучення Білорусі у викрадення дітей. Дітей з України через окуповані території вивозять у Росію, і далі у Білорусь. В цьому беруть участь доволі моторошні недержавні організації, такі як ультраправі байкерські спільноти”, – наголосила посол.

Шаак повідомила, що США залишаються непохитними у підтримці України й прагненні до справедливості, навіть на тлі інших конфліктів у світі, але правосуддя вимагає довготривалих зусиль.

“Надзвичайно важливо, щоб злочин агресії був переслідуваний, аби автократи у всьому світі не вважали, що можуть робити те ж саме. Маємо довести, що міжнародна спільнота непохитно захищатиме територіальну цілісність та суверенітет. Ми шукаємо механізми”, – стверджує політик.

Повідомляється, що серед них:

  • організація трибуналу за злочин агресії;
  • переслідування злочинців у міжнародних інституціях;
  • притягнення до відповідальності за міжнародні злочини в судах інших країн.

Однак, за словами посла, основний шлях до справедливості лежить через українські суди.

“Лунає повітряна тривога, падають бомби, летять ракети – команди прокурорів і слідчих працюють на місцях подій. Збирають докази, закладаючи фундамент для справ із заарештованими підсудними або в режимі in absentia, за прозорими процедурами. Це відбувається, суди працюють. І ми як міжнародна спільнота підтримуємо цю роботу”, – додала вона.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”