За кордономОгляд ЗМІ

У рф заморозили всі активи Volkswagen

20 березня 2023, 18:13Новини362

Этот материал также доступен на русском

Volkswagen намагається продати свої російські активи, в тому числі свій флагманський завод у місті Калуга, який має виробничу потужність 225 тис автомобілів на рік і перебуває у простої вже рік

  • Посилання скопійованоlink copied

Російський суд у понеділок заморозив усі активи Volkswagen у рф, що стало останньою перешкодою для річних зусиль німецького автовиробника зі згортання своєї діяльності в росії.

Про це пише Економічна правда з посиланням на Reuters.

Volkswagen, разом з іншими іноземними автовиробниками, призупинив свою діяльність в росії минулого року після того, як західні країни запровадили безпрецедентні санкції проти рф через війну в Україні.

“Volkswagen намагається продати свої російські активи, в тому числі свій флагманський завод у місті Калуга, який має виробничу потужність 225 тис автомобілів на рік і перебуває у простої з березня 2022 року”, – пише агентство.

Російський автовиробник ГАЗ, який отримав контракт на виробництво автомобілів Volkswagen на своєму заводі в Нижньому Новгороді, намагався припинити будь-які продажі в рамках судового позову проти німецького автовиробника за те, що, на думку ГАЗу, є порушенням контракту після того, як Volkswagen розірвав виробничу угоду в серпні.

У судових документах ГАЗ заявив, що спроби Volkswagen піти з російського ринку ставлять під загрозу його власні інтереси, і він вимагає 15,6 мільярдів рублів (201,3 млн доларів) відшкодування збитків за розірваним контрактом.

Російський суд у понеділок погодився заморозити всі активи Volkswagen в Росії, поки триває суперечка з ГАЗом, як свідчать судові документи, що ще більше зашкодило спробам VW згорнути свої операції в росії.

ГАЗ відмовився від коментарів. Volkswagen і російське міністерство промисловості не відповіли на запити Reuters про коментарі.

Раніше цього тижня чеський автовиробник Skoda Auto, що входить до складу Volkswagen Group, заявив, що перебуває на завершальній стадії угоди з продажу своїх російських активів.

Згідно з російським законодавством, компанії “недружніх” країн, тобто тих, які наклали на Росію санкції, зобов’язані отримати схвалення урядової комісії на продаж будь-яких російських активів.

Іноземні інвестори побоюються, що Росія може піти на націоналізацію стратегічних активів з моменту введення обмежень на продаж.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»