У Раді пропонують запровадити санкції проти представників російської церкви

29 квітня 2022, 18:47Новини327

Поширення ідеології геноциду несумісне з релігійними засадами віри

  • Посилання скопійованоlink copied

У п’ятницю, 29 квітня до Верховної Ради був внесений проект Постанови про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти представників Російської православної церкви №7332.

У документі, текст якого опубліковано на сайті парламенту, пропонується запровадити “спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи” щодо наступних осіб:

  • 16-го Патріарха московського і всієї Русі Кирила (Гундяєв В.М., 20.11.1946 р.н.)
  • керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви митрополита Волоколамського Іларіона (Алфєєв Г.В., за прізвищем батька – Дашевський, 24.07.1966 р.н.)
  • заступника керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви протоієрея Балашова (Балашов М.В., 13.12.1956 р.н.)
  • митрополита Псковського і Пороховського Російської православної церкви Тихона (Шевкунов Г.О., 02.07.1958 р.н.), відомого як духівника в.в.путіна та особа, наближена до спецслужб російської федерації.

Відповідно до тексту постанови, Рада має схвалити та внести на розгляд Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України пропозиції щодо запровадження санкцій щодо вищевказаних осіб. Список обмежувальних заходів складається з 19 пунктів, включаючи блокування активів, обмеження торгових операцій, заборону користування радіочастотним ресурсом України, обмеження видачі готівки за платіжними картками, припинення культурних обмінів та наукової співпраці, відмову у наданні віз, анулювання офіційних візитів, позбавлення держнагород тощо.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що представники РПЦ “системно та активно” підтримують дії Росії, а прийняття цього документа “сприятиме зменшенню реальних та потенційних загроз національним інтересам, інформаційній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України”. Наприклад, після очевидних усьому світу звірств російських військових і геноциду українців у Бучі, Ірпені, Гостомелі та навколишніх селищах Київщини патріарх Московський Кирило виступив із промовою в храмі Збройних сил Російської Федерації, заохочуючи росіян ставати до лав армії й вбивати цивільних українців.

“Поширення ідеології геноциду несумісне з релігійними засадами віри.

Російські священики так само як і політичне керівництво та військові російської федерації мають відповісти за злочин геноциду українського народу відповідно до статей 6, 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду”, – підкреслюється у постанові.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”