У ІІ півріччі 2020 року ризики фінансового сектору України суттєво знизилися

25 лютого 2021, 18:20Новини188

Этот материал также доступен на русском

Скорочення ВВП у 2020 році було не таким глибоким, як передбачалося на початку кризи.

  • Посилання скопійованоlink copied

18 лютого відбулося чергове засідання Ради з фінансової стабільності, на якому було зазначено, що фінансовий сектор пройшов кризу з прийнятними втратами, більшість системних ризиків зараз є помірними. Економічне зростання відновлюється з ІІ півріччя 2020 року завдяки позитивному імпульсу із зовнішніх ринків, зростанню приватного споживання та державним інфраструктурним проєктам, повідомляє ФГВФО.

Тому скорочення ВВП у 2020 році було не таким глибоким, як передбачалося на початку кризи. Економіка й надалі відновлюватиметься у 2021 році.

Водночас інфляція за підсумками 2020 року сягнула центральної точки цільового діапазону 5% ± 1 в. п., проте продовжує прискорюватися. При цьому уповільнення інфляції очікується в другій половині 2021 року.

Крім цього, міжнародні валютні резерви за підсумками 2020 року сягнули восьмирічного максимуму, перевищивши еквівалент 29 млрд доларів США.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…