За кордоном

У Білорусі можуть обмежити валютні операції

22 квітня 2021, 13:44Новини269

Этот материал также доступен на русском

Білоруський регулятор також зможе забороняти валютні та валютно-обмінні операції, ставити граничні суми і терміни таких угод, вимагати отримати на них спеціальний дозвіл і не давати відкривати рахунки

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вніс зміни в законодавство щодо валютного регулювання, яке дозволяє центробанку та уряду протягом року обмежувати валютні операції, – повідомляє Фінансовий клуб.

Відповідний указ білоруський президент підписав 20 квітня.

Передбачені нові підходи, що скасовують існуючі обмеження та обтяження при проведенні валютних операцій юридичними та фізичними особами. При цьому збережено положення про надходження валютної виручки на рахунки банків Білорусі в терміни, визначені в договорах, і про реєстрацію валютних договорів.

Також спрощені процедури, що регулюють проведення валютних операцій, і для виключення різного тлумачення конкретизовані норми валютного законодавства.

Водночас закріплена можливість введення білоруським центробанком спільно з урядом на термін не більше 1 року валютних обмежень у випадках загрози економічній безпеці Білорусі та стабільності її фінансової системи.

Це дозволяє центробанку Білорусі жорстко обмежувати в країні валютні операції, зокрема вилучати валюту у юридичних осіб, примусово конвертуючи її у білоруські рублі за власним курсом.

Білоруський регулятор також зможе забороняти валютні та валютно-обмінні операції, ставити граничні суми і терміни таких угод, вимагати отримати на них спеціальний дозвіл і не давати відкривати рахунки в іноземних банках.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?