За кордоном

У Білорусі можуть обмежити валютні операції

22 квітня 2021, 13:44Новини309

Этот материал также доступен на русском

Білоруський регулятор також зможе забороняти валютні та валютно-обмінні операції, ставити граничні суми і терміни таких угод, вимагати отримати на них спеціальний дозвіл і не давати відкривати рахунки

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вніс зміни в законодавство щодо валютного регулювання, яке дозволяє центробанку та уряду протягом року обмежувати валютні операції, – повідомляє Фінансовий клуб.

Відповідний указ білоруський президент підписав 20 квітня.

Передбачені нові підходи, що скасовують існуючі обмеження та обтяження при проведенні валютних операцій юридичними та фізичними особами. При цьому збережено положення про надходження валютної виручки на рахунки банків Білорусі в терміни, визначені в договорах, і про реєстрацію валютних договорів.

Також спрощені процедури, що регулюють проведення валютних операцій, і для виключення різного тлумачення конкретизовані норми валютного законодавства.

Водночас закріплена можливість введення білоруським центробанком спільно з урядом на термін не більше 1 року валютних обмежень у випадках загрози економічній безпеці Білорусі та стабільності її фінансової системи.

Це дозволяє центробанку Білорусі жорстко обмежувати в країні валютні операції, зокрема вилучати валюту у юридичних осіб, примусово конвертуючи її у білоруські рублі за власним курсом.

Білоруський регулятор також зможе забороняти валютні та валютно-обмінні операції, ставити граничні суми і терміни таких угод, вимагати отримати на них спеціальний дозвіл і не давати відкривати рахунки в іноземних банках.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом