За кордоном

ЦБ РФ додадуть формальних сил в справах про банкрутство

19 лютого 2021, 15:26Новини77

Этот материал также доступен на русском

Додатково ЦБ дадуть повноваження подавати до суду позови про притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності.

  • Посилання скопійованоlink copied

9 лютого в Держдумі РФ у II читанні прийняли законопроєкт, який розширить повноваження Центрального банку (ЦБ) в процедурах банкрутства. Новий документ дозволить розширити перелік контролюючих осіб, яких можна залучати до субсидіарної відповідальності. Положення законопроєкту будуть поширюватися на керівників і бенефіціарів збанкрутілих страхових, мікрофінансових компаній, недержавних пенсійних фондів, банків, брокерів, повідомляє «Долг.РФ».

Так, контролюючими особами хочуть визнавати всіх, кого можна визначити на підставі міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Головна умова — стандарт повинен бути визнаним на території Росії. Для спрощення пошуку контролюючих осіб ЦБ буде вести окремий реєстр з інформацією про них. Відомості регулятору про контролюючих осіб передаватимуть самі фінансові організації, але ЦБ отримає право самостійно їх доповнювати.

Додатково ЦБ дадуть повноваження подавати до суду позови про притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності. Зараз регулятор має право звертатися до суду проти осіб, які заподіяли шкоду, тільки з заявами про відшкодування збитків.

Також регулятор до подачі позову зможе просити суд прийняти забезпечувальні заходи щодо контролюючих осіб. У цьому випадку суд буде в силі арештувати їх нерухомість, цінні папери, грошові кошти. Забезпечувальні заходи будуть обмежені: заарештувати можна буде активи в розмірах, необхідних для заповнення капіталу фінансової організації, щоб вона могла виконати свої зобов’язання перед кредиторами. Забезпечувальні заходи будуть діяти протягом 30 днів до моменту подачі позову за основним зобов’язанням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.