Проекти та інновації

Тарифи на тепло затверджуватиме місцева влада

11 червня 2021, 12:39Новини292

Этот материал также доступен на русском

При спробах з центру встановити тарифи, часто органи місцевого самоврядування не погоджували цю процедуру. Навіть були міста, які не дозволяли затвердити тарифи через громадський спротив.

  • Посилання скопійованоlink copied

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг (НКРЕКУ), розробила проєкт постанови про передачу повноважень щодо затвердження тарифів на рівень місцевих органів влади. Про це повідомила член НКРЕКУ Ольга Бабій на Ukrainian Gas Open 2021, організованому Energy Club в четвер, 10 червня, – повідомляє Мінфін.

Причини змін

«НКРЕКУ схвалила зміни до ліцензійних умов на виробництво і постачання тепла. З учорашнього дня встановлення тарифів на теплову енергію та гаряче водопостачання передано на місцевий рівень», — заявила Бабій.

За її словами, Комісія ухвалила таке рішення, оскільки при спробах з центру самостійно встановити тарифи, часто органи місцевого самоврядування не погоджували цю процедуру. Навіть були міста, які в момент прийняття тарифів не дозволяли затвердити їх через громадський спротив на місцях.

Член Комісії також послалася на програму діяльності Кабміну, згідно з якою одним з напрямів реалізації мети з надання якісних комунальних послуг є передача повноважень із загальнодержавного рівня на рівень місцевих органів влади. Це стосується регулювання діяльності підприємств теплопостачання, тобто узгодження інвестиційних програм і встановлення тарифів.

«Звичайно, ми як регулятор не відмовляємося від розробки ліцензійних умов, правил і не відмовляємося від відповідальності. Ми здійснюватимемо наш щоквартальний моніторинг діяльності таких підприємств. За результатами опалювального сезону вже разом з урядом прийматимемо рішення в цьому контексті, як діяти далі. Ринок теплопостачання ми не залишаємо, ми залишаємося там ідеологом ліцензійних умов», — підкреслила Бабій.

Що передбачає документ?

Як повідомила НКРЕКУ на сайті, документ, зокрема, передбачає передачу всіх ліцензіатів у сфері теплопостачання, які підпадають під регулювання НКРЕКУ, на місцевий рівень. Це не стосується тих, хто здійснює господарську діяльність з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках.

Місцеві органи влади встановлюватимуть тарифи і затверджуватимуть плани розвитку для таких ліцензіатів.

Передаються, зокрема, 80 ліцензіатів (28 суб’єктів), які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

При цьому регулятор здійснюватиме моніторинг і контроль роботи всіх підприємств теплопостачання, в тому числі і тих, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні, а також забезпечуватиме нормативно-правовий аспект їх діяльності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін