Тариф на електроенергію для населення будуть підвищувати

27 квітня 2021, 11:26Новини479

Этот материал также доступен на русском

На сьогодні тариф на електроенергію для населення вдвічі нижче тарифів для підприємств. Через те, що виробники електроенергії регулярно недоотримують гроші за свої послуги, їх галузь зазнає збитків.

  • Посилання скопійованоlink copied

30 квітня завершується період, протягом якого в Україні діяла заборона на підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів. Його можуть продовжити ще на місяць. Однак влада ще не визначилася, який сценарій підвищення вибрати: м’який, помірний або жорсткий, – повідомляє Україна Комунальна.

На сьогодні тариф на електроенергію для населення вдвічі нижче тарифів для підприємств. Через те, що виробники електроенергії регулярно недоотримують гроші за свої послуги, їх галузь зазнає збитків. А це загрожує дуже серйозними проблемами для енергетичної незалежності країни.

Які є сценарії підвищення тарифу на електроенергію?

Перший сценарій – найкращий для споживачів. Кабмін залишить з 1 травня тариф на електроенергію на рівні 1,68 гривні за КВт * год. Причому такий тариф буде залишатися до кінця 2021 року. І лише потім його почнуть підвищувати. Це дозволить побутовим споживачам трохи зібратися з силами, щоб прийняти неминуче підвищення без стресів.

Другий сценарій – помірний. Цей сценарій передбачає, що підвищення тарифу на електроенергію буде вже в цьому році. Причому підвищуватися він буде двічі: з 1 травня і з 1 вересня. Обидва рази – на 15%. Це дозволить за підсумками 2021 року підвищити тариф на електроенергію більш ніж на 30% в порівнянні з тим, який у нас є зараз. Таким чином, з 1 вересня він може досягти 2,22 гривні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки