Зверніть увагу

Що робити, аби зменшити розмір комунальних платежів?

3 лютого 2022, 11:52Новини571

Этот материал также доступен на русском

За 7 років програмою скористалися близько 870 тисяч домогосподарств. Проінвестувавши в енергоефективні заходи, вони отримали держкомпенсацію у розмірі майже 3,5 мільярдів гривень.

  • Посилання скопійованоlink copied

Чинна державна програма енергоефективності передбачає компенсацію коштів на витрати термоізоляції житла. Водночас це дає можливість зменшенню сум рахунків за комунальні послуги, – пише НВ.Бізнес.

«Державна програма з енергоефективності — перевірений роками ефективний інструмент державної підтримки при впровадженні енергоефективних заходів в оселях. Програма надає співфінансування мешканцям будинків, які вирішили зробити термомодернізацію», — відзначила заступниця Міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Значно зменшити власні грошові інвестиції на термомодернізацію житла можна шляхом посилення держпрограми коштом місцевих програм.

Як зазначила Юлія Підкоморна, за 7 років програмою скористалися близько 870 тисяч домогосподарств. Проінвестувавши в енергоефективні заходи, вони отримали держкомпенсацію у розмірі майже 3,5 мільярдів гривень.

За словами чиновниці, комплексна термомодернізація житла передбачає низку заходів — від встановлення побудинкових лічильників тепла та індивідуальних теплових пунктів до заміни дверей і вікон, спрямованих на зменшення споживання енергії на 50% та навіть більше, водночас знижуючи витрати на опалення та гаряче водопостачання.

«Сьогодні у нас є лише два шляхи, як діяти в цій ситуації. Тупиковий — залишити все „як є“ і щороку витрачати мільярди на закупівлю енергоносіїв та субсидії. І європейський: максимально вкластися у термомодернізацію та підвищення енергетичної ефективності. Держава вже декілька років поспіль проводить відповідну політику. Але щоб вона принесла бажані результати, необхідно, щоб її розділяли та підтримували самі громадяни», — зазначила Підкоморна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро