СБУ викрила схему онлайн-кредитів під 1500% «річних»

25 червня 2021, 11:20Новини428

Этот материал также доступен на русском

Шахраї залучили понад 50 так званих «телефонних колекторів», які телефонували «боржникам» і чинили на них психологічний тиск.

  • Посилання скопійованоlink copied

Служба безпеки України заблокувала в Києві шахрайську схему вимагання грошей за неіснуючими кредитами, від якої постраждали понад 60 тисяч українців, – повідомляє Фінансовий клуб.

За даними СБУ, злочинну схему організували власники двох київських кредитно-фінансових установ. Шахраї використовували бази даних своїх клієнтів, оформляючи на них фейкові онлайн-кредити під 1500% «річних».

Потім шахраї створювали штучну заборгованість і вимагали повернення кредитних коштів. У разі несплати організатори схеми погрожували потерпілим фізичною розправою.

Встановлено, що шахраї залучили понад 50 так званих «телефонних колекторів», які телефонували «боржникам» і чинили на них психологічний тиск.

Для легалізації своєї діяльності учасники шахрайської схеми направляли до банківських установ та контролюючих органів свідомо неправдиву звітність про сформовану заборгованість і пеню.

Під час обшуків в офісних приміщеннях шахраїв правоохоронці виявили:

  • обладнання та програмне забезпечення, яке використовувалося для анонімізації телефонних номерів при дзвінках з погрозами;
  • майже 50 одиниць комп’ютерної техніки для адміністрування бази «клієнтів» та обліку неіснуючих боргів;
  • документи з доказами незаконної діяльності та гроші у різних валютах.

Наразі вирішується питання про повідомлення зловмисникам про підозри та обрання запобіжного заходу.

У межах кримінального провадження за ч.1 ст.189 (вимагання) та ч.1 ст.200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до правопорушення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону