Різниця між уточненням та оновленням військово-облікових даних: роз’яснення адвоката

18 червня 2024, 09:00Новини151

Этот материал также доступен на русском

Pараз громадяни плутають два терміни — уточнення та оновлення даних, а правила організації військового обліку були затверджені ще 30 січня 2022 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні діє закон про мобілізацію, відповідно до якого військовозобов’язані, призовники та резервісти повинні оновити свої військово-облікові дані протягом 60 днів.

Чим відрізняється оновлення та уточнення даних пояснив адвокат Ярослав Жукровський в ефірі Українського радіо.

За словами Жукровського, зараз громадяни плутають два терміни — уточнення та оновлення даних, а правила організації військового обліку були затверджені ще 30 січня 2022 року.

“Вони стосуються процедур внесення відомостей про військовозобов’язаного — взяття на облік, зняття з обліку та виключення з обліку”, — сказав Жукровський.

Водночас існують нові перехідні положення, які стосуються обов’язку військовозобов’язаного уточнити персональні дані. Наприклад, через застосунок “Резерв+”, ЦНАП чи ТЦК чоловіки можуть уточнити деякі персональні дані: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, номер телефону та номер електронної пошти. Але якщо вони не зроблять це до 18 липня, то порушать законодавство, за що буде передбачена адміністративна відповідальність.

А от щодо оновлення даних — закон про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів містить близько 30 опцій: сімейний стан, освіта, місце проживання, наявність дітей тощо.

Адвокат навів приклад, що у разі розлучення, народження дитини чи зміни місця працевлаштування чоловік має протягом семи днів прийти до ТЦК та оновити ці дані. Крім того, усі військовозобов’язані під час дії воєнного стану раз на рік повинні проходити медичну комісію на визначення ступеня придатності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби